Léto plné hvězd 2013 startuje druhý červencový den

Letos již osmnáctý ročník prázdninové prodejní výstavy textilních hraček, společenských her a výukových kapsářů s bohatým doprovodným kulturním programem bude zahájen vernisáží 2. července opět ve školních prostorách na Dražického náměstí v Praze. Pod názvem Léto plné hvězd ji připravují výtvarnice Olga Černohorská s Ivanou Kárníkovou.

Ondřej Ruml, Olga Černohorská a Ivana Kárníková Ondřej Ruml, Olga Černohorská a Ivana Kárníková Foto : Eva Makovská, musicweb.cz

V kulturním programu vernisáže se představí hudební skladatel Zdeněk Barták, zpěvačka Eliška Ochmanová a skupina indických tanců Om Dancy Academy. Součástí výstavy bude doprovodný program, na koncertech si můžete poslechnout muzikálové hvězdy, například držitele Thálie 2012 Jan Kříže a Marii Blahynkovou, Ondřeje Brzobohatého, Ondřeje Rumla, Tomáše Trapla, Gabrielu Gunčíkovou, Martina Šafaříka, Miro Šmajdu, Kamilu Nývltovou, Petra Ševčíka, Ditu Hořínkovou a jejího syna Filipa Antonia, Markétu Procházkovou, Tomáše Savku a další.

Díky komornímu prostoru k sobě mají účinkující a diváci opravdu blízko a koncerty jsou vždy plné přátelské atmosféry. Partnerem výstavy je již tradičně firma Petrof, která sponzorsky zapůjčí na výstavu klavír. Koncerty a pořady na výstavě jsou benefiční, z výtěžku v loňských letech bylo financováno vytvoření divadelních představení s aktivním zapojením malých diváků, která se s úspěchem hrají po celé České republice.

 

 

Návštěvníci na výstavě najdou nejen víceúčelové hračky, kapsáře a polštářky, ale i celou řadu známých i zcela nových společenských stolních her, určených i nevidomým, například Maxi-Člověče, nezlob se, známou hru Piškvorky v látkové úpravě s hmatovým odlišením nebo hru pro celou rodinu v 3D provedení Labyrint, která je vhodná například i pro děti s autismem. Jako novinka se na výstavě letos objeví zjednodušená verze této hry pro menší děti s názvem Závody kuliček.

Specialitou výstavy jsou výukové kapsáře pro mateřské školy, na kterých se děti mohou naučit například střídání ročních období, orientaci v prostoru (levá – pravá strana), nacvičit si formou hry dny v týdnu a měsíce, procvičit jemnou motoriku provlékáním provázků, zavazování tkaniček či zapínání knoflíků.

Prodejní výstava Léto plné hvězd bude otevřena v době letních prázdnin od 1. července do 28. srpna, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin. Začátky koncertů a večerů doprovodného programu jsou vždy od 18 hodin. Podrobný program najdete na www.anahata.cz nebo na www.facebook.com/letoplnehvezd. Přístup na výstavu je bezbariérový, vstupné dobrovolné. Na koncerty je omezený počet míst, to své si předem rezervujte emailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Výstava Léto plné hvězd 2013 – doprovodný program

2. 7. út v 18 hod. – Vernisáž - výstavu zahájí starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková, v kulturním programu vystoupí hudební skladatel Zdeněk Barták a Eliška Ochmanová, dále vystoupí skupina indických tanců Om Dance Academy (vstup možný pouze pro držitele pozvánek)

11. 7. čt v 18 hod. – Gabriela Gunčíková, host Martin Šafařík

18. 7. čt v 18 hod. – Dita Hořínková a Filip Antonio, host Tereza Kostková

25. 7. čt v 18 hod. – Kamila Nývltová

1. 8. čt v 18 hod. – Miro Šmajda s kapelou

6. 8. út v 18 hod. – Ondřej Brzobohatý

8. 8. čt v 18 hod. – Jan Kříž a Marie Blahynková

15. 8. čt v 18 hod. – Petr Ševčík

20. 8. út v 18 hod. – Ondřej Ruml, host Tomáš Trapl

22. 8. út v 18 hod. – Markéta Procházková a Tomáš Savka, hosté Ester Godovská (piano) a David Herzig (kontrabas), závěrečný koncert

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář