Vytisknout tuto stránku

Letošní ročník Cibula Festu bude přelomový

Že jste ještě neslyšeli o Cibula Festu? Čtěte tedy dál, neboť pořadatelé letošním již 7. ročníkem posouvají své vlastní hranice zase o kus dál.

Cibula Fest Cibula Fest Zdroj: pořadatel festivalu

Cibula Fest je největší česko-slovenský multižánrový festival, který se každoročně koná na letišti v Holíči, necelé tři kilometry od Hodonína. Pořadatelé i letos slibují velice lákavý program. Jako první svou účast přislíbili Lucie Bílá se skupinou Arakain. Jména dalších hlavních hostů zatím sice nejsou známa, ale díky tomu, že v minulých ročnícíh jsme zde mohli slyšet Kabát, No Name, Čechomor, Chinaski, Horkýže Slíže, Tři sestry, Divokého Billa či Tomáše Kluse, můžeme očekávat i letos hvězdné obsazení.Navíc bude hudební program doplněn o zajímavé aktivity a novinky, ke kterým organizátor festivalu Vladimír Chrenka řekl: „Měníme strukturu areálu i obsah programu, pozornost zaměřujeme na rodiny s dětmi. Skvělá zpráva pro návštěvníky je, že snižujeme cenu vstupného, aniž bychom polevili v celkové úrovni programu, nadále si budeme udržovat kredit festivalu pro všechny generace a žánry. Jsme hrdí na to, že se Cibula Fest řadí mezi největší festivaly a každoročně přitahuje návštěvníky ze všech koutů Česka a Slovenska v hojném počtu. V jednotlivých zónách si u nás najde to své opravdu každý. Na všechny tři dny chystáme celodenní aktivity, které každé ráno odstartují atraktivní cvičitelky a cvičitelé za doprovodu DJ´s.“

Čtěte také: Badysfest letos opět ovládne Nučice

Pokud patříte mezi příznivce westernu, letos si na festivalu přijdete opravdu na své. Bude postaveno westernové městečkou ve stylu cibulového Divokého západu, inspirovaného filmem Limonádový Joe. „Nebudou chybět skuteční indiáni a kovbojové na koních, střelba z luků, Trigger Whisky Saloon s létacími dveřmi, zpěvačka Tornádo Lou nebo podnik Dougha Badmana s legendární Kolalokou,“ dodal Chrenka. A u indiánů ještě zůstaneme i u další festivalové novinky, kterou bude přírodní kino. Tam si můžete v klidu vychutnat všechny díly legendárního Vinnetoua.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Program bude opravdu pestrý a na své by si měl přijít opravdu každý návštěvník. Ubytovat se můžete ve stanech přímo v areálu festivalu a k dispozici budete mít samozřejmě i kvalitní sociální zázemí.
Pokud vás láká účast na Cibula Festu, zbývá jen dodat přesný termín - 23. až 25. července 2015. Vstupenky můžete zakoupit již nyní v síti Predprodej.cz a další festivalové zprávy můžete sledovat na www.cibulafest.eu

Přehled

 • Název akce: Cibula Fest
 • Datum: čtvrtek, 23 červenec 2015
 • Místo: Holíč
 • Cena: od 21 Euro
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Začíná festival Struny Teens

  Přední umělci nejen hudební scény se potkají již tuto sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté", kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.

 • Kytarista Martin Barre zavzpomínal na Jethro Tull v Paláci Akropolis

  Ačkoli Martin Barre již řadu let upíná své aktivity k sólové dráze, k jeho kariéře neodmyslitelně patří působení v kapele Jethro Tull, jejíž byl po několik desetiletí hlavním kytaristou.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Písničkář Pokáč dokazuje, že je Úplně levej

  Známý český písničkář a textař Pokáč, který tento rok vydal své druhé album s názvem ,,Úplně levej", vypustil do světa stejnojmenný videoklip.