Vytisknout tuto stránku

Lucifer's Friend zahrají v září poprvé v České republice

Kultovní hardrockeři Lucifer's Friend zahrají letos v září poprvé v historii v České republice! V rámci jejich Tour 2016 zahrají v obou našich metropolích. Dne 23. září je uvidíme v Praze na Nové Chmelnici a o den později tedy 24. září v brněnském Metro Music Baru.

Lucifer´s Friend Lucifer´s Friend Zdroj: pořadatel koncertu

 Německá kapela ze sedmdesátých let je opět na scéně a v plné síle. Velmi úspěšné bylo jejich nedávné vystoupení na prestižním evropském festu Sweden Rock. Koncertní comeback je doprovázen i studiovým albem. Lucifer's Friend vydali v dubnu 2015 výtečné album Awakening a další zatím bezejmenné studiové album je v plánu k vydání pro letošní rok.

 

 

V aktuální sestavě jsou na klíčových postech tři původní členové a zakladatelé kapely v roce 1970. Zpěvák John Lawton je stále v excelentní hlasové formě, na kytaru hraje Peter Hesslein a na basu Dieter Horns. Sestavu doplňují mladší členové - klávesista Jogi Wichmann a bubeník Stephan Eggert.

Lucifer's Friend jsou v Česku známi širší rockové veřejnosti hlavně jako kapela, která pro slavné Uriah Heep "vychovala" zpěváka Johna Lawtona. Lucifers natočili v zásadním období své kariéry v letech 1970 - 1976 pět studiových alb plných nápadité a osobité hudby. Do této doby kapela vydala 11 alb včetně 3 kompilací. Hardrockové pojetí skladeb se prolínalo s výlety do progresivního rocku, Lucifers si potrpěly i na propracované a košaté aranže. Na jejich albech jsou slyšet prvky různých odnoží metalu a dokonce i jazzu. Lucifers'Friend byli kapelou, kterou vykrádali i nepoměrně slavnější Led Zeppelin (causa skladeb Ride The Sky vs Immigrant Song).

Čtěte také: King Crimson přidávají v Praze další koncert

Lucifer's Friend, splněný sen českých klasikrockových fajnšmekrů, ctitelů dřevního hardrocku i hledačů pozapomenutých rockových pokladů do České Republiky přiváží agentura Ozzy a Potkan. Předprodej vstupenek v ceně 590 Kč je k dispozici v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz, www.eventim.cz.

Další informace

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Daniel Adam