úterý, 08 září 2015 13:00

Machine Head rozvíří bratislavské babí léto

Napsal(a)
Machine Head odstartovali své současné turné v Minsku Machine Head odstartovali své současné turné v Minsku Zdroj: Facebookový profil skupiny Machine Head

Americká skupina Machine Head, která bývá obvykle škatulkována do kategorie thrash či groove metalu, vystoupí dne 16. září v bratislavském Majestic Music Clubu. Vzhledem k tomu, že půjde o vůbec první samostatný koncert kapely na slovenském území, by si jej žádný správný fanda neměl nechat ujít!

Aktuální turné této formace je svým způsobem výjimečné. Již z jeho názvu An Evening With Machine Head je možné odvodit, že nepůjde o performanci běžného rozměru. Tato několikahodinová akce všem přítomným nabídne průřez čtyřiadvaceti lety fungování uskupení i ochutnávku z poslední tvorby. Za tu se dá považovat album Bloodstone & Diamonds, které vyšlo v loňském roce.

Tour zahrnující celovečerní hraní vypukla 29. srpna v běloruském Minsku a přes Rusko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litvu a Polsko se dostane až na Slovensko. Pokud se vám tedy nepodaří do Bratislavy vypravit, můžete živelnou show Machine Head okusit o pár dní dříve i u našich severovýchodních sousedů. Po bratislavské zastávce bude skupina pokračovat na jihovýchod Evropy a do USA.

Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejích v cenovém rozmezí 29 - 45 euro. Vše vypukne úderem osmé hodiny večerní a jelikož kapela tentokrát nekoncertuje s předskokanem, doporučujeme tedy přijít včas, abyste si mohli vystoupení užít v celé jeho délce.Machine Head se dali dohromady v roce 1991 v kalifornském Oaklandu. Přestože ze zakládajících členů v této partě figuruje již pouze jeden, frontman Robb Flynn, její masa příznivců se stále rozrůstá. Čeští posluchači si její tvorbu mohli dosud naposledy živě vychutnat vloni v pražském klubu Roxy.

Přehled

Další články

 • Black Star Riders odehráli v Praze strhující koncert Black Star Riders odehráli v Praze strhující koncert

  Na pódiu klubu Nová Chmelnice se sešly dvě kapely, jež se před desítkami let podílely na formování svých žánrů. Zatímco Diamond Head počátkem osmdesátých let pomáhaly na svět nové vlně britského heavy metalu, Black Star Riders jsou následovníkem Thin Lizzy, jedné z nejvýznamnějších kapel rockové historie vůbec.

 • Foto: Black Star Riders, Praha, Nová Chmelnice, 20. 11. 2019 Foto: Black Star Riders, Praha, Nová Chmelnice, 20. 11. 2019

  Prahu navštívila na svém turné staronová hardrocková legenda. 

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };