Macy Gray se vrací do České republiky

Macy Gray, americká umělkyně a držitelka prestižní ceny Grammy, se po čtyřech letech vrací do České republiky. V rámci svého turné k nové desce The Way zazpívá v pražském hudebním klubu SaSaZu.

Macy Gray Macy Gray Zdroj: www.livenation.cz

Majitelka nezaměnitelného hlasu Macy Gray vydává nové album s názvem The Way a vyráží na turné, během něhož zavítá i do Prahy. Koncert se uskuteční 23. února 2015 v známém klubu SaSaZu. Těšit se můžete na novinky z nové desky i staré hity.

Macy Gray, americká zpěvačka, skladatelka, herečka a matka tří dětí, je známá především díky svému unikátnímu sametově chraplavému hlasu. Hudbě se věnuje už od svých čtrnácti let a poprvé o sobě dala vědět roku 2000, kdy celý svět nadchla debutovým albem On How Life Is. Albu se dostalo velkého uznání nejen od posluchačů, ale také od kritiky. Proslavila ho zejména vydařená fúze popu, rocku, hip hopu a soulu. Sigly jako I Try a Why Didn’t Xou Call Me udělaly z Macy Gray hvězdu současné populární hudby.

 

 

Její jedinečný vzestup k mezinárodnímu věhlasu byl za posledních čtrnáct let velmi zajímavý. Originální styl hudby a hlas, který vám ještě dlouho bude znít v uších, jí pomohly získat fanoušky po celém světě. Její hudba překračuje hranice žánrů. Od experimentální hudby, přes hip hop, soul, R&B se dostává až k alternativnímu rocku a retro discu. Její pestrá kariéra zahrnuje osm studiových alb, cenu Grammy, Billboard, MTV nebo Brit Awards. Prodeje jejích alb dosahují rekordních 25 milionů kopií. Za svou kariéru spolupracovala například s Fatboyem Slimem, The Black Eyed Peas, Carlosem Santanou nebo Natalie Cole a dalšími.

Čtěte také: Do Česka se řítí Katy Perry

Její nejnovější album The Way ukazuje Macy Gray jako ženu a umělkyni, kterou se stala. „Chtěla jsem vytvořit nahrávky, které odráží moji osobnost jako ženy, matky i umělkyně. Toto album je pro mne velmi osobní. Chci, aby mí fanoušci pochopili, čím v životě jsem, a cítili se inspirováni mou hudbou,“ říká Macy Gray, která svými písněmi osobitě vyjadřuje citovou stránku věcí a stav zamilovanosti. Nechybí však ani ironie a kousavost. Řadu svých písní řádně vyostřila a dokázala na nich ukázat i odvrácenou stránku života. Osmé studiové album The Way obsahuje jak zpěvaččiny klasické euforizující skladby, tak působivé songy o silných tématech, jakými jsou například ženská nezávislost nebo vítězství nad nepřízní osudu. Jako známá hudební i filmová star, ale také svobodná matka tří dětí tak deskou podává svědectví o své životní cestě.

Další informace

  • Název akce: Macy Gray
  • Datum: pondělí, 23 únor 2015
  • Místo: PrahaSaSaZu
  • Cena: 790 - 990 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář