pátek, 09 listopad 2012 12:51

Make My Heart Explode: Nový objev domácí scény Doporučený

Napsal(a)
Make My Heart Explode Make My Heart Explode Zdroj: musicweb.cz

Kapela Make My Heart Explode je jedním z velkých překvapení letošního roku. Proč? Jsou mladí, dělají světovou hudbu s popovými ambicemi a nejsou pár let za světem, jak to u nás bývá zvykem. Přesvědčit se můžete přijít do pražského clubu Roxy. Již 19. listopadu se zde kapela představí naživo v rámci projektu Free Mondays.

Neslazený pop opatřený notnou dávkou originality a energičnosti se dnes hledá ve změti nejrůznějších kapel poměrně obtížně. Avšak Make My Heart Explode tyto parametry splňují. Filip Gemroth a Vladimír Staněk se dali dohromady na podzim roku 2011. Po více než roce intenzivní práce ve studiu vypustili debutové eponymní album Make My Heart Explode, které rozhodně čeří stojaté vody domácí pop music.

„Při tvorbě rádi překračujeme žánry, střídáme nástroje a vymýšlíme, jak dělat věci jinak. Baví nás tvořit pozitivní barevnou hudbu s výraznou rytmikou a zbožňujeme melodie. Chceme se soustředit především na koncerty, které si lidi prostě užijí.”prohlašují Make My Heart Explode

Neotřelé skladby a skvělou vizuální show si budou moci příznivci čerstvých talentů užít i naživo. Make My Heart Explode zahrají 19. listopadu v legendárním pražském clubu Roxy. Koncert proběhne v rámci akce Free Mondays, vstup bude tedy zdarma. Podpoří je spřízněná brněnská formace Professor Leopard. Tito mladí indie-popaři přednedávnem vydali EP Childhood in Reverb a v jejich hudbě lze zaslechnout i takové lahůdky jako syntezátor či loutnu.

Jako předvoj navíc v těchto dnech vydali Make My Heart Explode nový videoklip k druhému singlu She Got a Strange Magic. Klip byl natočen v září letošního roku v oblíbeném prostředí kapely – v prostorách botanických zahrad.

 

Přehled

 • Název akce: Make My Heart Explode & Professor Leopard - Free Mondays
 • Datum: pondělí, 19 listopad 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: zdarma

Další články

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia

  Trojice hvězdných zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu znovu sejdou na jednom pódiu. V listopadu roku 2020 budou mít diváci poslední možnost vidět a slyšet výjimečný koncertní program „spolu naposledy", který fantastickým způsobem svádí dohromady hudební styl a um tří výrazných umělkyň české alternativní hudební scény.

 • Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám

  V příštím roce se v České republice poprvé představí londýnská show o jedné z nejpopulárnějších hudebních dvojic všech dob s názvem The Simon & Garfunkel Story. Příběh slavného dua, a hlavně jejich písně, připomene živá kapela v čele s představiteli Simona a Garfunkela, o nichž britský divadelní server Theatre Weekly napsal, že „více už se originálu přiblížit nelze".

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };