pátek, 09 listopad 2012 12:51

Make My Heart Explode: Nový objev domácí scény Doporučený

Napsal(a)
Make My Heart Explode Make My Heart Explode Zdroj: musicweb.cz

Kapela Make My Heart Explode je jedním z velkých překvapení letošního roku. Proč? Jsou mladí, dělají světovou hudbu s popovými ambicemi a nejsou pár let za světem, jak to u nás bývá zvykem. Přesvědčit se můžete přijít do pražského clubu Roxy. Již 19. listopadu se zde kapela představí naživo v rámci projektu Free Mondays.

Neslazený pop opatřený notnou dávkou originality a energičnosti se dnes hledá ve změti nejrůznějších kapel poměrně obtížně. Avšak Make My Heart Explode tyto parametry splňují. Filip Gemroth a Vladimír Staněk se dali dohromady na podzim roku 2011. Po více než roce intenzivní práce ve studiu vypustili debutové eponymní album Make My Heart Explode, které rozhodně čeří stojaté vody domácí pop music.

„Při tvorbě rádi překračujeme žánry, střídáme nástroje a vymýšlíme, jak dělat věci jinak. Baví nás tvořit pozitivní barevnou hudbu s výraznou rytmikou a zbožňujeme melodie. Chceme se soustředit především na koncerty, které si lidi prostě užijí.”prohlašují Make My Heart Explode

Neotřelé skladby a skvělou vizuální show si budou moci příznivci čerstvých talentů užít i naživo. Make My Heart Explode zahrají 19. listopadu v legendárním pražském clubu Roxy. Koncert proběhne v rámci akce Free Mondays, vstup bude tedy zdarma. Podpoří je spřízněná brněnská formace Professor Leopard. Tito mladí indie-popaři přednedávnem vydali EP Childhood in Reverb a v jejich hudbě lze zaslechnout i takové lahůdky jako syntezátor či loutnu.

Jako předvoj navíc v těchto dnech vydali Make My Heart Explode nový videoklip k druhému singlu She Got a Strange Magic. Klip byl natočen v září letošního roku v oblíbeném prostředí kapely – v prostorách botanických zahrad.

 

Přehled

 • Název akce: Make My Heart Explode & Professor Leopard - Free Mondays
 • Datum: pondělí, 19 listopad 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: zdarma

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };