Vytisknout tuto stránku
pátek, 09 listopad 2012 12:51

Make My Heart Explode: Nový objev domácí scény Doporučený

Napsal(a)
Make My Heart Explode Make My Heart Explode Zdroj: musicweb.cz

Kapela Make My Heart Explode je jedním z velkých překvapení letošního roku. Proč? Jsou mladí, dělají světovou hudbu s popovými ambicemi a nejsou pár let za světem, jak to u nás bývá zvykem. Přesvědčit se můžete přijít do pražského clubu Roxy. Již 19. listopadu se zde kapela představí naživo v rámci projektu Free Mondays.

Neslazený pop opatřený notnou dávkou originality a energičnosti se dnes hledá ve změti nejrůznějších kapel poměrně obtížně. Avšak Make My Heart Explode tyto parametry splňují. Filip Gemroth a Vladimír Staněk se dali dohromady na podzim roku 2011. Po více než roce intenzivní práce ve studiu vypustili debutové eponymní album Make My Heart Explode, které rozhodně čeří stojaté vody domácí pop music.

„Při tvorbě rádi překračujeme žánry, střídáme nástroje a vymýšlíme, jak dělat věci jinak. Baví nás tvořit pozitivní barevnou hudbu s výraznou rytmikou a zbožňujeme melodie. Chceme se soustředit především na koncerty, které si lidi prostě užijí.”prohlašují Make My Heart Explode

Neotřelé skladby a skvělou vizuální show si budou moci příznivci čerstvých talentů užít i naživo. Make My Heart Explode zahrají 19. listopadu v legendárním pražském clubu Roxy. Koncert proběhne v rámci akce Free Mondays, vstup bude tedy zdarma. Podpoří je spřízněná brněnská formace Professor Leopard. Tito mladí indie-popaři přednedávnem vydali EP Childhood in Reverb a v jejich hudbě lze zaslechnout i takové lahůdky jako syntezátor či loutnu.

Jako předvoj navíc v těchto dnech vydali Make My Heart Explode nový videoklip k druhému singlu She Got a Strange Magic. Klip byl natočen v září letošního roku v oblíbeném prostředí kapely – v prostorách botanických zahrad.

 

Přehled

 • Název akce: Make My Heart Explode & Professor Leopard - Free Mondays
 • Datum: pondělí, 19 listopad 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: zdarma

Další články

 • Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague

  Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Jeden z nejzásadnějších eventů na poli klubové hudby obsadí stage na Metronome a rozbouří páteční a sobotní červnovou noc! Nový zvuk, nové hvězdy! 

 • Alanis Morissette chystá novou desku. První singl je venku Alanis Morissette chystá novou desku. První singl je venku

  Pětačtyřicetiletá kanadská zpěvačka a skladatelka Alanis Morissette vydává nový singl Reasons I Drink. Je to až k neuvěření, jak dlouho se tato hudebnice na hudební scéně pohybuje. Od vydání jejího úspěšného alba Jagged Little Pill uplyne v roce 2020 25 let. A tak toto jubileum oslaví vydáním nového studiového alba.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.