Marcus Bonfanti rozezní svou kytaru u piva

Vinohradský pivovar je nejen zástupcem pražského minipivovarnictví, ale také má prostory pro pořádání koncertů, především těch bluesových, jako například vysoupení Boba Loga III. nebo Selwyna Birchwooda. Nyní se fanoušci tohoto žánru mohou těšit na britského kytaristu a zpěváka Marcuse Bonfantiho.

Marcus Bonfanti Marcus Bonfanti Zdroj: marcusbonfanti.com

Na svých webových stránkách Marcus píše, že když mu bylo šestnáct let a slyšel Black Dog od kapely Led Zeppelin, věděl, že se musí stát kytaristou. Tento sympaťák, který se narodil anglické matce a italskému otci, nejprve začínal jako trumpetista a na svou první kytaru si vydělával směnami v kuchyni a poté deset let cestoval s nejrůznějšími hudebníky, od kterých čerpal inspiraci. Po nějakém čase vydal v roce 2008 debutovou desku Hard Times a začal předskakovat muzikantům, jako jsou Philipe Sayce, Jack Bruce, Beth Hart, John Mayall nebo Robert Cray.

O dva roky později vydal desku What Good Am I To You a v roce 2013 Shake The Walls, které byly velmi vřele přijaty kritikou. O rok později začal působit v legendární kapele Ten Years After, která si ho sama vybrala, aby s nimi nahrával i vyjel na turné. Nejlépe vyznívá jeho hlas i zvuk jeho kytary v akustických aranžích písní, kde využívá klasického blues.

 

 

V prostorách již zmíněného Vinohradského pivovaru vystoupí Marcus Bonfanti v pátek 23. října od půl deváté večer v rámci série Prague International Bluenights. Cena vstupenek je jednotná k stání a činí 250 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář