Masters of Rock 2014: Zběsilé bandy a řízná hudba

Ve dnech 10.-13.července se jako každoročně otevřou brány vizovické likérky a metalisté budou více než 666 příležitostí, jak oslavit metal. Na Masters of Rock 2014 se z divokých kapel můžete těšit například na vystoupení Korpiklaani, Airbourne, Gloryhammer, Eluveitie nebo Anthrax.  

Airbourne na Metalfestu 2013 Airbourne na Metalfestu 2013 Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Výčet kapel vystupujících na Masters of Rock je opravdu dlouhý, proto jsme minulý článek rozšířili ještě o soupisku kapel, které jsou obvykle dost akční na pódiu. Nemá smysl se dále rozepisovat, vezmeme to napříč žánry, od folku přes rock'n'roll a power až k surovému thrashi. A jdeme na to.

Čtěte také: Masters of rock bude ve znamení novinek a specialit 

Finští forestpunkoví šílenci Korpiklaani se u domácího publika těší značné popularitě. Jejich divokou show jim čeští fanoušci obvykle oplácí stejnou měrou křepčením v kotli. Vydání dvojalba Manala jinak velmi produktivní bandu lesních skřetů z Lahti po tvůrčí stránce asi dost vyčerpalo, proto byl podruhé v kariéře porušen dosavadní standard jednoho alba ročně. Publiku však nechtějí být nic dlužni, proto se rozhodli přijít s live záznamem. Po velmi živých vystoupeních například na Masters of Rock 2012, Heidenfestu 2012 nebo Metalfestu 2013, je zcela logické vsadit na osvědčenou kvalitu a natočit živé DVD právě v Čechách a právě na Masters.

 

 

Zběsilého vystoupení se můžeme dočkat i od australské bandy Airbourne. Řízné riffy, letální dávka kytarových onanií s čistým extraktem z rock’n’rollového koncentrátu, šplhání po nosných konstrukcích a kvílení charismatického Joela O’Keefa. Prověřená bestialita, která bude při čtvrtečním večeru vtipně kontrastovat s promyšlenou precizností Dream Theater.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Aby nezřízených šíleností na festivalu nebylo málo, páteční odpoledne otevře britsko-švýcarská epic power metalová výprava Gloryhammer. Jedná se o bokovku klávesáka Alestorm Christophera Bowese, který zcela evidentně zbožňuje cosplay. Místo na rumu a děvkách závislého nemytého piráta s harmonikou tentokrát představuje mocného čaroděje, jenž svou temnou magií ovládá melodie černobílých klapek. Fanfáry opěvující moc kouzel, rytířů, draků a legendárních zbraní, si ovšem v ničem nezadají s břitkým humorem a monumentální nadsázkou hlavního projektu. Bowes nicméně v Gloryhammer s arcimágovi vlastní moudrostí ustoupil do pozadí a post frontmana převzal blonďatý paladin v zelené zbroji, Thomas Winkler. Právě jeho ústa k nám budou promlouvat a sdělovat poselství ukryté v epických legendách, které kapela zaznamenala ve svých audio kronikách Tales from the Kingdom of Fife.

 

 

Zůstaneme-li u historických motivů, nesmíme zapomenout ani na švýcarskou folkmetalovou smečku Eluveitie, která svůj patentovaný zvuk opírá o řadu tradičních hudebních nástrojů a část skladeb je dokonce nazpívaná v galštině. V roce 2011 dobyla tato formace hlavní pódium na Masters of Rock po boku svých soukmenovců Finntroll jako Pagan Alliance. Tentokrát mají fanoušci možnost vychutnat si svou oblíbenou bandu samostatně.

Čtěte také: Sabaton s Eluveitie dobyli Prahu

Příznivci syrového thrashe si zase přijdou na své s vystoupením kapely, která se řadí do „velké čtyřky“. Řeč je samozřejmě o amerických Anthrax. Scott Ian plánoval nové album na jaro tohoto roku, ovšem v tuto chvíli to vypadá, že teprve na podzim se s ostatními ukáže ve studiu a nové dítko by tím pádem mohlo spatřit světlo světa na začátku roku 2015. Zcela překvapivě bude prý hudba na albu žánrově znít jako Anthrax. 

Po výčtu předchozích kapel můžeme s klidem konstatovat, že ti, kteří se budou chtít vyřádit v kotli, budou mít zaručeně na co skákat. A pokud náhodou nepatříte do davu vlasatých mániček, co se s urputnou vervou snaží rozbít si vzájemně lebky, pak vězte, že i na poslech se tyto bandy dají přežít

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář