Melodiae Noctis IV navštíví kladenskou Poldofku

Koncertní cyklus Melodiae Noctis se chystá již na své čtvrté pokračování. V pátek 5. dubna 2013 se představí vedle pořádajících Falcar také mostečtí Carpatia Castle a středočeská formace Serpencia. Celou akci bude hostit kladenský klub Poldofka.

Carpatia Castle Carpatia Castle Autor: Patrik Chrastil

 

Hlavním lákadlem jsou Carpatia Castle, kteří svým gothic rockovým uměním dokázali zaujmout nejednoho fanouška. Vznik původně soukromého projektu se datuje již do roku 1994, ale první plnohodnotný materiál spatřil světlo světa až o patnáct let později. V roce 2009 natáčí baskytarista Tomáš Pošvanc v domácích podmínkách demo House by the Cementary.

Druhá deska Vampire Requiem je o poznání kvalitnější a začíná se s ní formovat i koncertní sestava. Hudební zaměření se posouvá od temného doomu k melodickému gothic rocku. Celá tato mašinérie nabírá ty správné obrátky a vstupuje do období pilného skládání i koncertování.

Nepřehlédněte: Masters of Rock představuje headlinery

Ani goth–overová skupina Serpencia se nevyhnula krušným časům. Po odchodu bubeníka ji čekaly velké personální změny. Kytarista odložil svůj nástroj a zasedl za bicí, zatímco jeho místo zastoupil jeden z baskytaristů. Později přišel i druhý kytarista a nyní se mohou konečně věnovat oblíbenému koncertování. Vedle této akce vystoupí i na letním festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí.

 

 

Symphonic–power metalová partička Falcar rovněž zásadně pozměnila sestavu. Přibyla druhá kytara a původní ženský zpěv nahradil mužský. Přestože stále hledají hlavní vokál, připravují již nyní nový koncertní program, který bude směskou filmové hudby a ostrého power metalu.

 

 

 

Další informace

  • Název akce: Melodiae Noctis IV.
  • Datum: pátek, 05 duben 2013
  • Místo: PoldofkaKladno
  • Cena: 100Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář