Metalcore v podání Killswitch Engage rozdrtí Prahu

Do pražského Lucerna Music Baru přijede 20. června vykřičet hlasivky zpěvák Jesse Leech, který je zpěvákem drsné party Killswitch Engage. Pro fanoušky rané tvorby kapely je to výborná zpráva, protože Jesse se do kapely vrátil po devíti letech a v plné síle.

Killswitch Engage Killswitch Engage facebook.com

Kapela Killswitch Engage z Massachusetts patří mezi zakladatele hudební odnože zvané metalcore a je jednou z jejich čelních představitelů. Společně s kapelami jako jsou Chimaira, Hatebreed nebo As I Lay Dying jsou považováni za leadery této hudební odnože. Své pozice budou obhajovat na plánovaném evropském turné, které se zastaví také v ČR. Konkrétně se jedná o zmíněnou zastávku 20. června v Praze v klubu Lucerna Music Bar.

 

 


Kde se tedy vzal fenomén zvaný Killswitch Engage? Odpověď hledejme zejména v letech 2002 – 2004, kdy vycházejí dvě nejzásadnější alba Alive Or Just Breathing a The End Of Heartache, přičemž prodejnost druhého jmenovaného jen v USA překročila těžko uvěřitelné číslo 500 000 nosičů. Killswitch Engage zde naplno zúročují svůj um napsat hitové, chytlavé, ale přesto stále agresivní a brutální songy, které dokáží oslovit širokou obec posluchačů.


Howarda Jonese opustil pozici zpěváka a po devíti letech jej vystřídal původní vokalista kapely, Jesse Leach. Novinkou bude také vydání nového alba, které killswitch Engage připravují a mělo by spatřit světlo světa v průběhu tohoto roku.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>