Vytisknout tuto stránku

Michal Prokop oslaví svou sedmdesátku ve velkém

Jeden z našich předních zpěváků Michal Prokop v letošním roce oslaví své 70. narozeniny netradičně - nejen samostatným koncertem, nýbrž dvoudenním festivalem.

Michal Prokop Michal Prokop Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Jak se již Michal Prokop během svého prosincového tradičního vánočního koncertu zmínil, chystá na oslavu svých narozenin nevídanou akci, o které nechtěl prozradit nic bližšího. Nyní je to venku - u této příležitosti se uskuteční dvoudenní festival v západočeském Lokti. Samozřejmě že oslavenec nebude celé dva dny zpívat sám, ale pozve si své kamarády a přátele hudebníky a to různých hudebních žánrů, jak se na takový festival sluší a patří. Festival se bude jmenovat Krásný ztráty - Live 70 a uskuteční se v malebném zákoutí řeky Ohře pod hradem Loket od pátku do soboty 12. a 13. srpna 2016. Michal Prokop zve své příznivce takto: „Jsem moc rád, že mohu všechny pozvat, aby se mnou tu nadcházející sedmdesátku oslavili v krásném prostředí u řeky Ohře. Snažím se hosty na pódium vybírat nejen podle svého gusta, ale také napříč generacemi a hudebními styly a věřím, že si každý najde to svoje,” říká Michal Prokop a s úsměvem dodává: „Budeme se zkrátka snažit ukázat všem našim věrným fanouškům i nově příchozím, zač je toho Loket!."A na koho se během festivalu můžeme těšit ? Mezi hosty samozřejmě nebudou chybět Luboš Andršt, Jan Hrubý a další Michalovi spoluhráči z kapely Framus Five, ke kterým se přidají i živoucí legendy Radim Hladík a Vladimír Mišík se svou kapelou ETC, ze sousedního Slovenska přijedou Michalovi popřát vynikající a rovněž legendární muzikanti Collegium Musicum. Ale ani to zdaleka nebude vše. Styl country bude v Lokti reprezentovat další vynikající skupina Druhá tráva s Robertem Křesťanem, na vlně alternativního rocku se ponese vystoupení Tata Bojs. Dvoudenní festival nabídne prostor samozřejmě mnohem více skupinám a interpretů, kteří jsou prozatím v jednání s pořadateli a o dalších potvrzených hostech vás jistě budeme včas informovat.

Přečtěte si také Rozhovor s Michalem Prokopem: I po šedesátce pořád dobrý! 

Michala Prokopa netřeba dlouze představovat, na naší hudební scéně působí již úctyhodnou řádku let, od roku 1963. Již tehdy začal koncertovat s kapelou Framus Five, hrající písně ovlivněné styly soul, rythm and blues a později i classic rock. Nějaký čas měl angažmá v divadle Semafor, dále vystupoval s kapelou Mahagon a opět se vrátil do znovuobnovených Framus Five.
Angažoval se i v politice, po sametové revoluci působil jako československý politik a poslanec Sněmovny národů Federálního shromáždění. Ve volbách roku 1990 byl zvolen do české části Sněmovny národů (volební obvod Praha) za Občanské fórum. Po rozkladu OF v roce 1991 přešel do poslaneckého klubu ODA. Ve Federálním shromáždění setrval až do voleb v roce 1992. Poté byl zvolen ministrem kultury a následovaly další funkce, mezi poslední mu patřil v letech 1998-2001 post ředitele projektu Praha – Evropské město kultury roku 2000. Hudebník je také uznávaným moderátorem. Na konci 90. let jsme jej mohli vídat v politicky orientovaném pořadu Nic ve zlým v televizi Prima. V povědomí tisíců diváků také vstoupil jako moderátor své televizní talk show nazvanou Krásný ztráty v České televizi, kam si zval své hosty v letech 2000 a ž 2013. Tyto rozhovory také vydal v knižní podobě a naplnily celé dvě knihy.

Vstupenky na festival Krásný ztráty - Live 70 zakoupíte v běžných předprodejních sítích v různých cenových kategoriích podle místa, které si pro sledování dění na podiu vyberete.

Další informace

  • Název akce: Krásný ztráty - Live 70
  • Datum: pátek, 12 srpen 2016
  • Místo: Loket nad Ohří
  • Cena: od 550 Kč
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Eva Makovská