Mighty Sounds 2012: Program obohatí punkoví The Adolescents Doporučený

Na Mighty Sounds letos míří řada kvalitních interpretů a kapel. Jednou z nich jsou američtí The Adolescents. Punková kapela, která funguje již přes třicet let.

The Adolescents The Adolescents Zdroj: speediermajor.com

The Adolescents byly stvořeni Stevem Sotem v lednu 1980. Stalo se tak poté, co v prosinci předchozího roku opustil Agent Orange. Původní sestava byla tvořena Stevem Sotem, Tony Cadenou, Frankem Agnewem, Johnem O‘Donovanem a Peterem Panem.

Jak O’Donovan, tak Pan odešli ještě v červnu téhož roku. V roce 1980 stihli The Adolescents vydat klasický punkový singl s názvem Amoeba. V lednu 1981 podepsala kapela smlouvu s vydavatelstvím Frontier Records a vydala svůj debut, Adolescents. Ten se stal brzy jedním z nejprodávanějších punkových alb tehdejší Kalifornie. I přes tento velký úspěch opustil kapelu Rikk Agnew. A to těsně před tím, než přišlo na hudební svět 7“ EP s názvem Welcome To Reality. Byl nahrazen Patem Smearem.

Roku 1986 se kapela vrhla na nahrávání další desky. Před tím ale tradičně The Adolescents prošli změnami, kdy odešli Frank Agnew, který jednoduše ztratil zájem, a Casey Royer, který chtěl, aby kapelu opustil jiný člen. To mu ale neprošlo, proto odešel raději on sám.

The Adolescents prošli ještě mnoha změnami a přeskupeními, aby nyní hráli v sestavě Steve Soto, Tony Cadena, Dan Root, Mando Del Rio, Joe Harrison a Mike McKnight. Do této chvíle skupinou prošlo přes dvacet (!) hudebníků. Na kontě mají celkem pět studiových alb (Adolescents, Brats in Battalions, Balboa Fun Zone, OC Confidential, The Fastest Kid Alive) a dalších devět počinů, ať již EP či živých desek.

Letos se na The Adolescents můžete těšit na festivalu Mighty Sounds, který startuje v Táboře 13. července a potrvá až do 15. července. Vstupenky jsou k mání stále ještě od 890 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář