Monkey Business svou funky muzikou roztančí festivaly České hrady

Letošní série festivalů České hrady nabízí širokou škálu interpretů z české i slovenské kotliny. Zazáří zde například Chinaski, Nightwork, Tomáš Klus, Horkýže Slíže. Krom jiného se můžete těšit také na Monkey Business.

Monkey Business Monkey Business Radek Kolínský, Musicweb.cz

Monkey Business vznikli na konci minulého tisíciletí. Jejich tvorba se pohupuje na vlnách žánrů pop a funky. První album nazvali Why Be In When You Could Be Out a vyšlo v roce 2000. Našli se zde perly jako My Friends, Hi & Stereo, Piece Of My Life. Již tady se Matěj Ruppert, Tonya Graves a Roman Holý ukázali se svými skvělými hlasovými potenciály. Dalšími členy, jež jsou v kapele stálicemi, jsou Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Oldřich Krejčoves a Martin Houdek.

Přišel rok 2001 a Mankáči přišli s novou plackou, která dostala název stejný jako singl a videoklip - Save The Robots. Totéž se poštěstilo písni Monkey Town. Resistance Is Futile se stala třetí řadovou deskou, ovšem hodnocením se podobalo dvěma předešlým. V něm jsme našli hitovku Intercooler, v kterém si Matěj Ruppert zahrál roli popeláře s kouzelnou hůlkou. Každou desku obšťastní svým hostováním čeští, ale i zahraniční (převážně hudební) umělci. Mezi ty nejvýznamnější jednoznačně patří také Glenn Hughes, bývalý baskytarista slavných Deep Purple, jenž se poprvé objevil na Kiss Me On My Ego.

Dva roky po něm fanouškům naservírovali CD s názvem Objects of Desire and Other Complications. Zde kapela fanouškům nabídla písničku Kit Bike, která je ve video podobě jakýmsi českým vlastenectvím v japonském prostředí. V roce 2009 přišlo poslední album Twilight of Jesters? - to obsahuje třináct skladeb. Hned jako první také singl Who Killed My Libido?, videoklip se odehrává jak v popředí, tak v pozadí motocrossových závodů.
Pokud sečteme koncerty s festivaly dohromady, navštíví Monkey Business několik desítek akcí ročně. Fanoušci si jejich show plné legrace, kostýmů a především skvělé hudby nemohou vynachválit. Určitě ani letos tomu nebude jinak. Navštivte proto jednu z jejich zastávek na některém z festivalů České hrady a určitě budete jen nadšeně souhlasit. 

Další informace

  • Název akce: České hrady
  • Datum: pátek, 13 červenec 2012
  • Cena: od 250 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář