Vytisknout tuto stránku

Múm a Sin Fang navodí podzimní atmosféru v MeetFactory Doporučený

V pátek 4. října dorazí do Prahy dva významní islandští interpreti. Smíchovskou MeetFactory obsadí kapela Múm a jejich kamarád Sin Fang, který se představí bez doprovodné kapely. Zasněné melodie, vítr, chlad a Island. Zkrátka podzimní koncert jako vyšitý.

Múm Múm Zdroj: facebook.com (Hörður Sveinsson)

Vedle Björk a Sigur Rós patří kapela Múm mezi nejznámější a nejzásadnější hudební interprety kouzelně zamrzlého Islandu. Tahle melancholická parta se do Prahy vrátí po dlouhých devíti letech. Pamětníci se tak můžou těšit na zcela nový zážitek a my ostatní si je vychutnáme poprvé. Skupina Múm, vedená dvojicí Gunnar Örn Tynes a Örvar Þóreyjarson Smárason, vydala v září již šesté album Smilewound, které je dalším kouskem v jejich Islandem okořeněné indie-elektronické tvorbě. Na tomto albu mimo jiné hostuje australská zpěvačka Kylie Minogue a je plnohodnotným následovníkem nahrávky Sing Along to Songs You Don't Know z roku 2009. Nutno však podotknout, že kapela od roku 2000, kdy vyšel jejich debut Yesterday Was Dramatic – Today Is OK, ušla velký kus cesty a je zajímavé sledovat její hudební vývoj. Experimentální počátky se sice postupně přetavily do snadněji stravitelného, melodického dream-popu, ale touha objevovat zůstala.

 

 

 

Múm tedy vyrazili na turné, které podporuje vydání nové desky a společnost jim zajistí islandský kolega Sin Fang. Sindri Már Sigfússon, jak zní hudebníkovo celé jméno, založil v Reykjavíku v roce 2000 indie-folkovou kapelu Seabear a v roce 2009 vydal pod hlavičkou Sin Fang Bous sólový debut Clangour. Následně došlo ke zkrácení uměleckého jména a coby Sin Fang vydal Sindri další nahrávky plné experimentálního indie. Jedná se o alba Summer Echoes a posluchačsky nejpřístupnější Flowers, což je stále aktuální lednová deska. Poslední Sin Fangova zastávka v Praze proběhla letos 20. května s doprovodnou kapelou a tak návštěvníci zmíněného koncertu jistě ocení, že 4. října v MeetFactory uvidíme intimní one-man vystoupení.

 

 

Další informace

  • Název akce: Múm, Sin Fang
  • Datum: pátek, 04 říjen 2013
  • Místo: MeetFactoryPraha
  • Cena: od 350 Kč
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Zdeněk Němec