Vytisknout stránku
01.08.2024 10:17

Myles Kennedy přijede do Prahy na sólový koncert Doporučeno

Myles Kennedy v pražské Lucerně Myles Kennedy v pražské Lucerně Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Sólový koncert Mylese Kennedyho v Praze ? Tak ten jsme tu ještě neviděli. Uznávaný americký rockový zpěvák, kytarista a skladatel v jedné osobě navštíví naši republiku letos dokonce již podruhé, na jaře předvedl spolu se Slashem a jeho kapelou The Conspirators parádní hudební show v brněnském Rondu.

Myles Kennedy bezpochyby patří mezi světovou špičku rockových zpěváků a navíc je i brilantní kytarista a skladatel oduševnělých textů. U nás jsme jej poprvé viděli již před několika lety (2010) jako zpěváka Slashovy kapely The Conspirators. Tou dobou však byl již i frontmanem světoznámých Alter Bridge, na jejichž návštěvu a první koncert v Praze jsme si ještě nějaký ten rok museli počkat - až do roku 2017. Od té doby se sem myles s oběma kapelami vrací a má u nás širokou fanouškovskou základnu. Aby toho neměl málo, vydal již dvě své sólové desky, které se vyznačují silnými vokály, upřímnými texty a mistrovskými kytarovými riffy.

Jeho druhé album The Ides of March se umístilo na prvních příčkách hitparád a to hned ve třech zemích. Dostalo se na vrchol amerického Billboard chartu Top Current Hard Music, dvojice britských žebříčků (Official Rock & Metal Chartu a Official Independent Album Chartu) a v Kanadě se vyhouplo na vrchol Hard Music Albums Chartu. S více než 10 miliony streamů si album vysloužilo chválu od médií, jako jsou American Songwriter, LoudWire nebo Guitar World. Kennedy je známý také spoluprací s umělci jako jsou Disturbed, Halestorm nebo Sevendust. Tato jeho všestrannost vedla k více než 1 miliardě streamů, zlatým a platinovým oceněním po celém světě a širokému uznání. Časopis Kerrang! ho označil za jednoho z nejlepších rockových vokalistů.

Čtěte také: Joe Bonamassa míří do O2 Universa

A kdy a kam že se vlastně na koncert Mylese Kennedyho můžeme těšit ? Pražský Palác Akropolis se pro něj otevře 8. listopadu 2024 od 18:00 hodin, o support se postarají švédští Black River Delta. Vstupenky můžete již nyní zakoupit na www.obscure.cz za 690 korun nebo za cenu 744 korun na www.GoOut.net

Poslední od Eva Makovská