Vytisknout tuto stránku

Never Say Die! Tour se řítí na Prahu. Již posedmé

A máme se opravdu na co těšit. I devátý (v ČR sedmý) ročník se vrátí do prostorů MeetFactory, které tour v Praze hostovaly už dvakrát. Letošní headlineři The Amity Affliction s sebou 15. listopadu přivedou našlapanou sestavu – kapely Defeater, Being As An Ocean, Burning Down Alaska, Cruel Hand a Fit For A King.

The Amity Affliction – headlineři letošní Never Say Die! Tour The Amity Affliction – headlineři letošní Never Say Die! Tour Oficiální facebookový profil skupiny The Amity Affliction

Nejznámější evropská corová tour opět klepe na pražské dveře. Rok utekl jako voda a Impericon nelenil a připravil pro nás další ročník všem dobře známého Never Say Die – tour, která je každoroční třešničkou na dortu v diářích většiny corových fandů. Po několikerém návratu do Abatonu a ozkoušení Futura se organizátoři ustálili v MeetFactory na pražském Smíchově.

Letoční ročník budou headlinovat Australané The Amity Affliction se svým posledním původním členem Ahrenem Stringerem v čele. Ten si už v kapele zahrál doprovodnou kytaru, basu a od počátku zpívá, a tudíž opravdu ví, jak to na pódiu šlape. Tahle banda má na svém kontě již čtyři studiová alba, takže rozhodně bude mít svůj set z čeho sestavovat.

Další kapelou, která se na vystoupení představí,jsou američtí Defeater se svým melodickým a silně melancholicky laděným hardcorem. Ti by mohli k představení přispět třeba některou ze svých čtyř akustických skladeb z konce svého druhého alba Empty Days & Sleepless Nights. Ale nechme se překvapit.

Zaostávat jistě nebudou ani Being As An Ocean, kteří přiletí z Kalifornie a přivezou s sebou své novorozené eponymní album. Tahle skvadra u nás už letos jednou byla, konkrétně v květnu v Lucerně, kde předskakovala klukům ze Stick To Your Guns. Being As An Ocean hrají sice teprve čtyři roky, ale za své dosavadní výsledky se rozhodně nemusejí stydět.

Přijedou také Burning Down Alaska, kteří svůj styl hraní nazývají new wave hardcorem a účast na Never Say Die! Tour pro ně bude premiérou. Mozaiku doplní křesťanská metalcorová banda Fit For A King a hardcore punkáči z Portlandu, Cruel Hand.

Letošní rok přináší opravdu pestrý výběr kapel a ať už máte rádi jakýkoliv corový subžánr, přijdete si na své. Já osobně jsem zvědavý na The Amity Affliction, které v podstatě vůbec neznám. Being As An Ocean a Defeater jsou jistoty, které určitě nezklamou a zbylé tři kapely nám budou chtít ukázat, že si místo na takovém fesťáku zaslouží. No, máme se na co těšit – všichni, kdo si rádi zařádí v moshi, ať si tedy připraví šest stovek a 15. listopadu dorazí na Smíchov. Čekám vás v kotli.

Další informace

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Filip Šanca