Vytisknout tuto stránku

Něžní Lamb přijedou okouzlit Prahu

Britské elektronické duo Lamb vydává novou desku a vyráží na turné. Na své cestě Evropou nezapomenou navštívit ani Českou republiku. V prosinci zavítají do pražského Lucerna Music Baru a brněnské Flédy.

Lamb Lamb Zdroj: lambofficial.com

Lamb, hudební formace z Manchesteru, přijede 2. prosince do Prahy. Svůj koncert, na němž fanouškům představí novou desku Backspace Unwind, odehrají v Lucerna Music Baru. O den později navštíví Brno, kde zahrají v hudebním klubu Fléda. Jejich jemná elektronická hudba, která je silně ovlivněna trip hopem, drum’n‘bassem, jazzem, určitě potěší všechny fanoušky alternativní hudební scény.

Britské hudební duo tvoří producent Andy Barlow a zpěvačka a textařka Lou Rhodes. Andy a Lou jsou na první pohled naprosto odlišní umělci. Andy je posedlý elektronikou a rytmem a nemá téměř žádný zájem o vokály. Lou naproti tomu miluje romantické a velmi osobní texty i písně. Záhadným způsobem ale spojení obou umělců perfektně funguje. Kombinace jejich zájmů pomohla vytvořit jeden z milníků dance music poloviny devadesátých let. V roce 1989, kdy byl v oblibě drum’n’bass, vydávají svou eponymní debutovou desku. Taneční drum’n’bass obohacují o něžné prvky jazzu a blues, ale také rytmického techna a trip hopu. Nesmíme zapomenout ani na Louiny poetické texty a její sametový hlas. Album se tak stává skutečně intenzivním, emocionálním a osobním. Singly Cottonwool a Gorecki kapele vynesly popularitu a ukázaly, že drum’n’bass má ambice nejen roztancovat nohy, ale také rozbušit srdce. Následovala další tři studiová alba a poté v roce 2004 výběr největších hitů Best Kept Secrets, na němž byly songy jako například Gabriel nebo Lullaby.

Poté se dvojice rozhodla pro pauzu, aby se každý z umělců mohl věnovat vlastním projektům. Lou vydala tři sólová alba, v nichž taktéž skloubila elementy jazzu, drum’n’bassu, trip hopu, ale také folku. Zkombinovala akustické kytary s houslemi a svými silně osobními a emotivními texty o lásce. Její deska Beloved One byla nominována na prestižní Mercury Music Prize. Andy se věnoval remixování, produkování a spolupráci s jinými umělci (například Placebo nebo Elbow & Damien Rice). Své sólové počiny zveřejnil pod pseudonymem Hipoptimist.

 

 

V roce 2009 se po pěti letech odloučení ale nakonec oba muzikanti rozhodli svůj hudební projekt Lamb oživit. Vystoupili na několika festivalech a připravili si dost materiálu pro novou desku. V roce 2011 tedy vychází nové album s názvem 5. Začátkem tohoto roku se kapela opět odebrala do nahrávacích studií, aby si pro své fanoušky připravila novou dávku muziky. Nové, již šesté album Backspace Unwind vyšlo 13. října a první singl dostal název We Fall in Love.

Lamb na pražském i brněnském koncertě doprovodí britská hudební skupina The Ramona Flowers, která ve své hudbě mísí rock s elektronikou. Jejich klip k nejnovějšímu singlu Tokyo byl nominován na nejlepší hudební video na pařížském International Music Video Festivalu.

Další informace

Napsal(a):
6 komentáře

Nejnovější od Alice Šajtarová

6 komentáře