28.08.2013 17:00

Nile do Prahy přiveze starobylý Egypt v death metalovém podání

Ve středu 4. září navštíví pražský hudební klub HooDoo legenda amerického brutálního death metalu, kapela Nile. Majestátní egyptologové si jako podporu přivezou kanadské brutalisty Ex Deo, kteří se pro změnu zhlédli ve starověkém Římě. Bude to stát za to?

Možná jednou z nejoriginálnějších death metalových uskupení dnešní doby jsou Nile z Greenville v Jižní Karolíně. Počátky kapely sahají až do roku 1993, kdy z trosek trash metalové kapely Morria vznikl projekt, jenž hudebně a textově čerpal z tajemných legend starověkého Egypta. Hlavní mozek kapely Karl Sanders má v tomto oboru hluboké znalosti a díky své posedlosti se mu podařilo vykutat dnes velmi uznávanou, brutální, ojedinělou a technicky velmi náročnou formu hudby.

 Čtěte také: Brutal Assault č.18 připravil metalovou hostinu roku

„Ithyphallic death metal“, jak sama kapela nazývá svůj styl, byl za 20 let existence vpálen do drážek sedmi studiových alb, z nichž jsou přímo kultovní Black Seeds of Vengeance a výpravné In Their Darkened Shrines. Zatím poslední album nese název At The Gates of Sethu, se kterým se čtveřice muzikantů vyšvihla na 131. příčku v žebříčku Billboard 200 chart.

 

 

Než budou návštěvníci akce vrženi do spárů starobylého Egypta, zaútočí na sluchovody kanadská formace Ex Deo, která je komplet složená z členů kapely Kataklysm, jen se změnou na postu basáka. Tematicky se Ex Deo se svým symfonickým death metalem pohybuje ve starém Římě, takže večer bude vyloženě procházkou historií. Aparáty historikům zahřejí Francouzi Svart Crown se svým svižným death/black metalem.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.