Nine Inch Nails - Europe Tour 2014 Doporučený

Po pěti letech kapela Nine Inch Nails letos v září vydala nové studiové album Hesitation Marks. Aby novinku živě představili světu, rozjedou se na turné po Evropě příští rok. U nás se zastaví 20. června v pražské O2 Areně.

Nine Inch Nails Nine Inch Nails Zdroj: www.livenation.cz

Předcházející album The Slip měli Nine Inch Nails natočené a smíchané v nezvykle rekordním čase, vše zvládli za pouhé tři týdny. S novinkou si však pohráli víc. S natáčením začali již v loňském roce a všech čtrnáct písní včetně pilotního singlu Came Back Haunted by tak měly být pěkně vymazlené. Na koncertní šňůře se NIN představí ve složení: Trent Reznor (zpěv, kytara), Alessandro Cortini (klávesy), Josh Eustis (kytara, klávesy), Robin Finck (kytara, klávesy), Ilan Rubin (bicí) a Pino Palladino (basa). Jejich hudba je těžko zařaditelná do jednoho stylu, hrají kris-kros napříč žánry v electro a industriálním hávu. Písně jsou melodické a postavené hlavně na textech. Za hudební směr kapely je zodpovědný charismatický frontman Trent Reznor, jenž skládá, zpívá a hraje na několik nástrojů.

 

{youtube}yVpw1SwJRBI{/youtube}

 

Nine Inch Nails vznikli už v roce 1988 v Clevelandu. V době vrcholné slávy Nirvany se NIN vydali cestou alternativního rocku. Fanoušci geometrickou řadou přibývali a podivínský Trent byl považován za osobnost a sex symbol 90-tých let. Dodnes NIN patří mezi průkopníky v hudebním průmyslu a vývojáře elektronické hudby. Prodali přes 30 milionů desek po celém světě, obsadili přední příčky hitparád, některé hity byly oceněné nejen zlatem, ale dokonce platinou - Pretty Hate Machine (1989), Broken (1992), The Downward Spiral (1994), With Teeth (2005) a další a další.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Pokud máte zájem o nejlepší místa na koncert, vybrat to své můžete již od 29. listopadu 2014, kdy bude na www.sazkaticket.cz zahájen předprodej již v osm hodin ráno. 

 

Další informace

  • Název akce: Nine Inch Nails Europe Tour 2014
  • Datum: pátek, 20 červen 2014
  • Místo: O2 arenaPraha
  • Cena: 1090 - 1590 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář