neděle, 08 květen 2016 07:00

November Tears na turné po Evropě

Napsal(a)
Tears of Martyr Tears of Martyr Zdroj: www.metal-archives.com

Název je složen ze jmen kapel November-7 (CH) a Tears of Martyr (SP), které spolu vyrazily na koncertní turné po evropských státech, během kterého se s nimi máte možnost potkat i v pražském klubu Exit-Us.

 

První ze jmenovaných skupipn, November-7, vznikla již v roce 2005 a potěší příznivce hutných riffů industrial metalu doplněného melodickými vokály. Přijedou ve složení  Annamaria C. (zpěv), Stephane G. (sólová kytara), Sieg (bicí), Mirco P. (basa) a Man Machine (samply). Své první oficiální studiové album vydali až v roce 2011, ale mají bohaté zkušenosti z koncertování.Jako předskokani se představili po Evropě před hvězdami, jakými jsou například Marilyn Manson, Within Temptation, Sabaton, Paradise Lost či Lacuna Coil, v roce 2012 pak podnikli i své samostatné turné po Velké Británii, Německu, Belgii, Holandsku a Rakousku. Jejich zatím poslední album Awaraxid 7 mg vyšlo v roce 2013.Druhá ze skupin, které přijedou do Exit-usu, pochází z exotických Kanárských ostrovů. Stylem doom death metal odstartovali svoji hudební dráhu již koncem devadesátých let. I po letech jsou pro Tears of Martyr snadno identifikovatelné prvky sólových vokálů s klasickými orchestrálními aranžemi. Kapela si získala respekt médií i domácích fanoušků, zahrála si před Dark  Tranquility, To Die For nebo Swallow the Sun a v Madridu dokonce během Lisbon Metal Festu koncertovala na stejním podiu jako Therion, Epica, Xandria, Draconian a Dark Moor.
Do Prahy přijedou ve složení Miguel Angel Marqués (zpěv, kytary), Berenice Musa (zpěv), Adrián Miran da (basa), Doramas Párraga (bicí).


 


Na vlnách metalových rytmů se s kapelami November-7 a Tears of Martyr můžete nechat unášet v úterý 17. května, jako support se ještě představí skupina TBA. Pokud patříte k příznivcům industrial a symphonic metalu a ten den zrovna nebudete vědět kam vyrazit, přijďte do klubu Exit-Us v Sokolovské ulici. Vstupenky budou na místě k mání za pouhých 150 korun.
 

Přehled

 • Název akce: November Tears - European Tour 2016
 • Datum: úterý, 17 květen 2016
 • Místo: Klub Exit Us Praha
 • Cena: 150 Kč

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };