One Day Jazz Festival: Bratislava ochutná nejlepší jazzové pokrmy Doporučený

Jednodenní festival v Bratislavě nabízí letos skutečné jazzové lahůdky. Pravý americký soul Franka McComba, slovenská jazzová špička v zastoupení Andreje Šebana i mezinárodní trio Depart, to vše je zárukou, že letošní One Day Jazz Festival bude jedinečným zážitkem.

Frank McComb zahraje na One Day Jazz Festivalu Frank McComb zahraje na One Day Jazz Festivalu Foto: Mikael Silkeburg, facebook.com

Duchovním otcem One Day Jazz Festivalu je bubeník Martin Valihora, který se po zkušenostech z vystoupení na nejrůznějších domácích i zahraničních pódiích rozhodl uspořádat jazzový festival v Bratislavě. Koncept festivalu je zaměřen především na uměleckou kvalitu a přímou interaktivní komunikaci mezi slovenskou a mezinárodní hudební scénou. První koncert se uskutečnil v květnu 2008 v bratislavské Incheba Expo Aréně. Ten letošní je v pořadí již osmý.

Slovenský kytarista Andrej Šeban má za sebou úspěšné turné. Jeho koncerty v Bratislavě byly beznadějně vyprodané, a tak jeho příznivce určitě potěší fakt, že zahraje i na festivalu. Andrej Šeban se obklopil mladou a energickou kapelou, která hraje ve složení Daniel Špiner (klávesy), Peter Rusňák (baskytara) a Michal Fedor (bicí).

Virtuózní powerhousové trio Depart hraje elektrický pulsující mix newyorského downtown groove a alpského folklóru. Saxofonista Harry Sokal a basista Heiri Känzig dlouho hrávali s bubeníkem Jojo Mayerem. Toho nedávno nahradil Martin Valihora.

 

 

Tahákem festivalu bude určitě stále populárnější soulový zpěvák a klávesista Frank McComb, kterého ovlivnili Herbie Hancock, Oscar Peterson, Stevie Wonder nebo Donny Hathaway, se kterým je Frank velmi často srovnáván.

One Day Jazz Festival se uskuteční 27. února v bratislavském kulturním centru Istropolis. Vstupenky na festival budou v prodeji již brzy.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář