OneRepublic: pro obrovský úspěch se koncert přesouvá do většího

Na začátku příštího roku, 16. února.2014, podruhé v České republice vystoupí americká kapela OneRepublic. Ta v současné době jede turné k poslednímu albu. Z důvodu obrovského zájmu se koncert přesouvá z Lucerny do větších prostor.

OneRepublic OneRepublic Zdroj: livenation.cz

 Měl to být jeden z těch významnějších koncertů, které se v pražské Lucerně hrají, avšak díky obrovskému zájmu fanoušků se musí OneRepublic přesunout do Incheba arény na pražském Výstavišti. Datum konání koncertu ani čas se nezměnil, platí tedy 16. únor 2014. Fanoušci, kteří již mají své vstupenky doma, se nemusí obávat, nadále zůstávají v platnosti i přes změnu místa. A ti, na které se nedostalo, mají šanci svou oblíbenou kapelu vidět také. Při jejich prvním koncertě u nás v roce 2011 se před pražským klubem SaSaZu táhla nekonečná, několikrát zatočená fronta diváků a na mnohé vstupenky nezbyly. Klub byl nacpaný až po strop a během jejich show panovala výborná atmosféra, nejznámější hity zněly sborem celým klubem.  

 


Americká pop-rocková kapela OneRepublic, která je držitelem několika hudebních ocenění, je touto dobou na cestách se svým turné k poslednímu albu Native. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na nové hity právě z této desky, mezi které patří Something I Need, If I Lose Myself či megahit Counting Stars. Milovníci starších kousků se nemusí bát, jelikož přijde řada i na takové pecky, jako jsou Apologize, Good Life, All the Right Moves, Stop and Stare či Secrets, které pochází z předchozích dvou desek Dreaming Out Loud a Waking Up. Některé jejich skladby zlidověly natolik, že se ocitly i v několika filmech, jako třeba Secrets, která zněla ve filmu Čarodějův učeň nebo Good Life, která se objevila ve filmu Jíst, meditovat a milovat.

 

Čtěte také: Simple Minds slaví 35 let na hudební scéně

 

Díky komerčním úspěchům a skvělým textům, které doplňují ještě lepší hudbu, se stali OneRepublic jednou z nejúspěšnějších kapel současnosti. Jejich cesta započala roku 1996, kdy Ryan Tedder (zpěv) a Zach Filkins (kytarista) založili na střední škole kapelu This Beautiful Mess. V roce 2002 se oba dva sešli v Los Angeles a založili kapelu Republic. Několik měsíců poté podepsali smlouvu s vydavatelstvím a uskutečnili několik změn v sestavě kapely. Na nátlak vydavatelství změnili název na OneRepublic a poté dva a půl roku pracovali v nynější sestavě na své debutové desce, která vyšla v listopadu 2007 a ze které vzešel megahit Apologize.  Tato deska se stala velmi úspěšnou a nastartovala hvězdnou kariéru kapely.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>