Vytisknout tuto stránku

Polský umělec Peter J. Birch se chystá za českým publikem

Polská hudební scéna umí naservírovat vcelku chutné hudební pokrmy. Výjimkou nejsou ani počiny hudebníka Petera J. Bircha. Tento dvaadvacetiletý zpěvák a skladatel se během svého turné zastaví i v České republice. A hned dvakrát.

Peter J. Birch Peter J. Birch Zdroj: archiv interpreta

Piotr Jan Brzinski, jak zní zpěvákovo pravé jméno, se věnuje hudbě již od mládí. Jeho srdce nedokázalo odolat akustickému indie folku a country. Inspirace ke skládání vlastní hudby pramení z obliby umělců, jako jsou Damien Rice, Rocky Votolato, Bon Iver či Damien Jurado.

Do dnešního dne Peter odehrál více jak 170 koncertů. Jeho hudba zněla nejen v Polsku, ale také v Nizozemí, Velké Británii, Itálii, Lotyšsku, Litvě nebo Německu. Také Česká republika již na svém území polského hudebníka uvítala. Peter si zde zahrál s kapelou Plees The Trees či Václavem Havelkou. Dále spolupracoval s Jamesem Harriesem, Alasdairem Bouchem či Lonely Drifter Karen.

 

 

Na své pažbě má zářezy v podobě Heineken Opener Festivalu 2011 a v letošním roce přibyly OFF Festival, Opener Festival a Poke Festival. V lednu letošního roku vydal své debutové album, které nese název When the Sun's Risin' over the Town a může se pyšnit pozitivními ohlasy.

Peter J. Birch se svou hudbou pojede evropské podzimní turné, během kterého navštíví polská, švýcarská, lotyšská, německá, italská, ale i česká města. Praha mladého kytaristu přivítá 26. září v Café V lese. O několik týdnů později, tedy 12. listopadu, se zde Peter objeví znovu, tentokrát v Olomouci v letním kině Hoblina.

Další informace

  • Název akce: Peter J. Birch
  • Datum: neděle, 29 září 2013
  • Místo: PrahaCafé V lese
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová