Popová architektka Janet Jackson - poprvé v ČR

Jedna z nejvlivnějších osobností hudebního průmyslu, herečka, spisovatelka, choreografka, tanečnice, podnikatelka, filantropka a jedna z nejprodávanějších umělkyň v historii populární hudby nás 20. dubna poctí svou návštěvou v rámci turné k nejnovějšímu albu Unbreakable.

Janet Jackson Janet Jackson Zdroj: standard.co.uk

 

Janet Damita Jo Jackson získala během své pestré hudební kariéry 6 cen Grammy®, 2 Emmy, Zlatý globus, nominaci na Oscara, desítky nominací na American Music Awards, MTV Video Music Awards, Billboard Music Awards a spoustu dalších ocenění. S tržbami za prodej přes 160 miliónů desek po celém světě je Janet Jackson jedna z nejprodávanějších umělkyň všech dob. Po fázi své osobní transformace a nabytí sebědomí se jako pravá umělkyně vztahuje k socio-politickému kontextu doby, ve které se narodila. Tudíž můžeme říci, že se díky veleúspěšné kariéře stala kulturním činitelem zapříčiňující realitu naší euro-americké společnosti včetně jejích idolů.

Čtěte také: Popový imperátor Elton John nás oblaží na podzim

Janet je nejmladší z deseti dětí Jacksonova klanu, dcerou Katherine Esther a Joseph Walter Jacksona. Od sedmi let zářila na televizních obrazovkách, díky otcově managementu podepsala smlouvu s A&M Records a v roce 1982 vydala své první album Janet Jackson. Její hvězda strmě stoupala vzhůru spolu se singly obsazujícími první příčky hitparád na pevninách po obou stranách Atlantského oceánu. Do historie pop kultury se zapsala hity jako je například Nasty, Rhytm Nation, Control, Runway, Together Again, All For You, Why Did I Get Married?, dále se objevuje po boku svého suveréně panujícího bratra, popového krále Michaela v jednom z nejdražších klipů Scream.

 

 

Janet je známá provokativním sexuálně laděným stylem projevu, svými písněmi podporovala bující vlny zrovnoprávňující homosexuální chování, charitativně přispívá nadaci pomáhající lidem postiženým AIDS, angažuje se v programech UNICEF. Od začátku své kariéry se snaží bojovat za svobodu jednotlivce, vydobývá si své místo na červených kobercích Amerického snu a podporuje další v tomto způsobu seberealizace. Ač si to uvědomujeme nebo ne, připravila tak platformu pro ženské superstar jako jsou například Ciara, Britney nebo Beyoncé.

Nyní se Janet Jackson vrací na světová pódia se svým Unbreakable World Tour, v České republice vystoupí 20. dubna 2016 v O2 areně. Vstupenky si můžete pořídit v síti Ticketportal od 1790 – 2690 kč. Těšte se na energetickou smršť!

Přehled

 • Název akce: Janet Jackson
 • Datum: středa, 20 duben 2016
 • Místo: O2 Arena Praha
 • Cena: od 1790 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Phil Collins se vrátí do Prahy a vzkazuje: Ještě nejsem mrtvý
  Skladby Phila Collinse se promítly do životů milionů lidí po celém světě. Uznává ho i nová generace umělců, kteří se inspirovali jeho neuvěřitelnou kariérou. Phil Collins prodal více než 100 milionů alb jako sólový umělec i v rámci kapely - Genesis. To kromě něj dokázali jenom dva lidé, Paul McCartney a Michael Jackson. 25. června se představí v pražské O2 areně.
 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.