Portless startují své první turné

Pražský Lucerna music bar bude již brzy svědkem křtu první desky kapely Portless, 12.listopadu máte možnost poslechnout si první z koncertů Komerční banka New Ride Tour.

Portless Portless Foto: Natálie Benešová

Zanedlouho tomu bude rok, kdy mezi české kapely přibyla nová - Portless. Na rozdíl od jiných však kompletně složená z již ostřílených zkušených muzikantů, bývalých členů Support Lesbiens v čele se zpěvákem Kryštofem Michalem. Tato formace vznikla záhy po neshodách v kapele, které vyústily odchodem všech kromě Hynka Tomana. Port - less, bez přístavu, tak nějak si kluci v tu chvíli asi připadali. Rozhodli se pokračovat dál po svém. Vznikaly nové skladby, během léta jsme je mohli slyšet na několika letních festivalech. Nyní rozjíždějí Komerční banka New Ride Tour, při které se představí v Praze, Ostravě a Brně.

 

 

Debutové album s názvem New Ride je úplně čerstvé a záhy bude pokřtěno. A to hned několikrát. Na každém z koncertů turné jej pokřtí zástupce humanitární organizace UNICEFF ČR, neboť Portless jí věnovali píseň Run Away. Zároveň se rozhodli částí zisku z prodeje alba financovat vzdělávací programy UNICEFF.
Jako ochutnávku můžeme ještě před koncertem v LMB premiérově slyšet druhý singl z desky s názvem Hero, zazní již 7.listopadu 2013. Jak říká baskytarista Jan Daliba : Je to hodně silná a chytlavá věc, která mě na desce baví snad nejvíc".  

Všichni se na první turné těší, během festivalů Portless sklízeli úspěch a o fanoušky na koncertech jistě nebude nouze. Zpěvák Kryštof Michal komentuje slovy :  Už se nemůžu dočkat a těším se jako malý kluk. Je to naše první turné a přitom už minimálně dvacáté."
Portless hrají ve složení: Kryštof Michal (zpěv), René Rypar (kytara), Jan Daliba (basskytara) a Zbyněk Raušer (bicí).

Sledujte rock na Facebooku:

 

 

 

Termíny koncertů :
12.listopadu 2013 - Praha, Lucerna music bar
19.listopadu 2013 - Ostrava, Fabric music club
20.listopadu 2013 - Brno, Metro music bar

Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketpro.

 

 

 

Další informace

  • Název akce: Komerční banka New Ride Tour
  • Datum: úterý, 12 listopad 2013
  • Místo: Lucerna music barPraha
  • Cena: 215
Napsal(a):

Zanechat komentář