Power metalová smršť se řítí na Masters of Rock

Jedenáctý ročník vizovického Masters of Rock proběhne ve dnech 11.-14. července. Po průletu headlinery představujeme některé z černých koní festivalu – Dragonforce, Powerwolf a Neonfly.

Powerwolf na Metalfestu 2012 Powerwolf na Metalfestu 2012 Foto: Eva Makovská/MusicWeb.cz

V prvním článku o letošním MoR jsme se zaměřili především na hlavní kapely. Ty ovšem nejsou tím jediným „magnetem na fanoušky“. Samozřejmě, Avantasia zabere na plakátech podstatnou část prostoru, podobně jako vloni Nightwish, ale výborné kapely můžeme najít naškrábané mnohem menším písmem i na třetí, čtvrté a nižší lajně.

Jde o kapely, jejichž prezentace je osobitá, dravá, šílená a neotřelá. Kapely, jejichž poslední vystoupení v nás všech zanechaly stopy. Řeč je o mladých bandách, kterým pulzuje v žilách čirá energie. Možná i proto se jejich žánru říká power metal.

Podívejte se také na přehled headlinerů MoR 2013

Zběsilá banda Dragonforce je učiněným zosobněním fráze „mít energie na rozdávání“. Při jejich show se prostě nemůžete zbavit představy Ptáka Uličníka, který to trošku přehnal s energetickými nápoji. Ztřeštěné pobíhání po pódiu, skákání a propletence končetin a nástrojů, kdy nelze poznat, co k čemu patří. To vše v patentovaném ultra rychlém tempu.

Tak tomu bylo při jejich debutu na MoR 2009 i při jejich loňském vystoupení v Rock Café. Mezi těmito dvěma koncerty se však událo mnohé. Kapela se rozkmotřila se zpěvákem ZP Theartem a nějakou dobu fungovali pozůstalí pouze jako jednotlivci. Éra workshopů a přebírání cen skončila ve chvíli, kdy jim osud přihrál za mikrofon Marca Hudsona.

 

 

Okamžitě se pustili do nahrávání posledního alba The Power Within. To okamžitě vylétlo v hitparádách, třeba v Japonsku, kde se těší velké popularitě, se vyšplhali za rok 2012 na devátou příčku. Singl Cry Thunder dokonce obsadil úžasnou třetí pozici.

Neméně nabita energií je německá smečka Powerwolf. Málokdo ví, že jejich první vystoupení v Čechách proběhlo již v roce 2007. O tři roky později totiž ostře atakovali plzeňský Metalfest s průlomovou deskou Bible of the Beast – a tentokrát byli připraveni. Enormní odezva fanoušků, stejně jako výkon pětice extrovertů, se prostě nedala přehlédnout.

 

 

Powerwolf byli tedy pozváni na MoR 2011, kde představili album Blood of the Saints. Tentokráte už nebyli zařazeni do dopoledního programu, ale na druhou hodinu odpolední. Následujícího roku na Metalfestu již vystoupili ve čtyři hodiny. Podobné schéma jsme mohli před nedávnem vidět u Sabaton, takže se můžeme těšit, kam je pořadatelé umístí tentokrát. Opět budou představovat nové album, v této době se právě dokončuje jeho nahrávací proces.

Postupně se propracováváme k nejmladší z ambiciózních power metalových kapel, které už fanoušci Masters of Rock vyzkoušeli a posoudili. Britská formace Neonfly je sice v branži teprve chvíli, za tu dobu již ale stihli pánové pořádně vytáhnout drápky.

Čtěte také: Neonfly dodávají s Oushine the Sun energii rovnou sluneční erupci

Po debutu na Basinfirefestu 2011 se následujícího roku objevili na Alfedus stage Masters of Rock. Na tom by samo sobě nebylo nic až tak neobvyklého. Ovšem tihle kluci dali všem jasně najevo, že úspěch se neměří v odsloužených letech. Sami si vylepili po celém areálu obrovské množství plakátů a sami si i zorganizovali tiskovou konferenci. Ve výsledku bylo před malým pódiem během jejich show více fanoušků než na leckteré účinkující z hlavní stage.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Dostali šanci a využili ji maximálně. Ronnie James Dio stage si pro letošek právem zaslouží.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář