Prahu postihne mathcore šílenství v podobě The Dillinger Escape Plan

Ve čtvrtek 10. října znásilní pražský hudební klub Rock Café americká mathcorová smečka The Dillinger Escape Plan. Kapela známá především živelností svého vystupování s sebou navíc přiveze djentery Circles a post-rockové Maybeshewill. Co TDEP přivezou do Čech tentokrát?

The Dillinger Escape Plan The Dillinger Escape Plan Zdroj: myspace.com

 The Dillinger Escape Plan jsou bezesporu jedním z nejpřednějších uskupení moderní metalové muziky. Poprvé na sebe upozornili v roce 1999 albem Calculating Infinity šílenou směsicí disharmonie, rozsypaných riffů a exaltovaného vokálního přednesu.

Následující počin Miss Machine jen potvrdil kvality kapely, což spolu se zběsilým živým projevem přineslo první výrazné úspěchy. Od třetí desky Ire Works se začaly objevovat i skladby s hitovým potenciálem ­jako Milk Lizzard a skupina zjevně našla tu svou cestu.

 

 

Studiovky Option Paralysis a One Of Us Is The Killer pokračují v nakročeném trendu, což umožňuje kapele volit na koncertech velmi variabilní seznam skladeb. Živá vystoupení jsou hlavní předností TDEP, jak jsme se mohli přesvědčit například na Brutal Assaultu 2011, kdy v přesvědčivém energickém přednesu chtěl zpěvák Greg Puciato skočit na kovové rameno ovládané vyděšeným kameramanem.

Čtěte také: Letošní ročník Never Say Die! Tour představí Emmure a Carnifex

V rámci tour se mimo Prahu Dillingeři staví navíc 8. října v Bratislavském Randal klubu a v Ostravském Barraku. O rozehřátí publika se postarají djentoví dreamers Circles spolu s post-rockovou grupou Maybeshewill.

Další informace

  • Název akce: The Dillinger Escape Plan, Circles
  • Datum: čtvrtek, 10 říjen 2013
  • Místo: Rock CaféPraha
  • Cena: 450 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář