Prahu postihne šílenství v podobě Cryptopsy

V pondělí 8. září se v klubu Modrá Vopice pokusí vymlátit zbytky zdravého rozumu z hlav českých fanoušků kanadská tech-death metalová legenda Cryptopsy. Spolu s Kanaďany budou chrlit zlo i američané Disgorge. Je na čase se obrnit…

Kanaďané Cryptopsy Kanaďané Cryptopsy Zdroj: theageofmetal.com

Po několika letech znovu potěší nadšence technického brutal death metalu návštěva jednoho z lídrů tohoto stylu - Kanaďanů Cryptopsy. Skupina, jejíž historie sahá do roku 1992 platí v metalovém světě za jednu z nejkvalitnějších a nejtvrdších. Už prvotina z roku 1993 Blasphemy Made Flesh sklidila v undergroundové komunitě opravdový úspěch svým originálním pojetím, které kloubilo animální brutalitu až grindového rázu s komplikovanými hudebními postupy.

Čtěte také: Metallica rozbouřila nebe nad Prahou

Od prvního alba až do zatím posledního stejnojmenného zářezu Cryptopsy z roku 2012 se na kvalitě materiálu a charakteristického designu skladeb Cryptopsy podílí velkou měrou kytarista Jon Levasseur a bubeník Flo Mournier. I po 22 letech fungování Montrealská stálice neztrácí sílu a jejich vystoupení bývají díky zběsilému podání nezapomenutelná. Legendární skladby jako White Worms, Cold Hate Warm Blood, Phobophile a nebo i novější pecky jako Two-Pound Torch zanechávají na duši nesmazatelné šrámy.

 

 

Specialisty v oboru morbidita a slamming brutal death metal jsou také Kalifornští Disgorge, kteří Cryptopsy na tour doprovází. Jako vždy se Disgorge jistě dokáží postarat o řádnou dávku zvráceného metalu plného sypaček, zkreslených kytar a hlubokého murmuru. Jistě dojde i na romantiky typu She Lay Gutted nebo ploužák Atonement.
Jako první uvítá nedočkavé metly death metal Jungle Rot z amerického Wisconsinu. Akce startuje v 19:00 a lístky budou k dostání na místě.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Další informace

  • Název akce: Cryptopsy, Disgorge, Jungle Rot
  • Datum: pondělí, 08 září 2014
  • Místo: Modrá VopicePraha
Napsal(a):

Zanechat komentář