Příběh Romea a Julie opět ožije v RockOpeře s Kamilem Střihavkou

Již příští středu pokračuje Kamil Střihavka s oslavou svých nedávných padesátin, tentokrát se svými kolegy hudebníky a diváky, kteří dorazí 4. února do RockOpery.

Kamil Střihavka Kamil Střihavka Zdroj: RockOpera Praha

 

Holešovická RockOpera, první speciální divadlo pro rockery, vstupuje do nového roku s další reprízou slavného milostného příběhu Romea a Julie, který soubor zpěváků, herců a tanečníků nastudoval s nádechem rockového koncertu. Kamil Střihavka opět ztvární roli nejmocnějšího muže Verony, vévodu Eskulase. Prastarý příběh dvou milenců z pera Williama Shakespeara je znám po celém světě, ale jeho hudební a vizuální podoba v rockovém duchu je originální.
„Rocková opera Romeo & Julie v loňském roce slavila u obecenstva úspěch. Kromě emotivního příběhu nabídneme velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světel, krásných kostýmů a vynikajících výkonů našich protagonistů. Těšit se můžete mimo jiné na velkou hvězdu české rockové scény Kamila Stříhavku,“ popisuje první představení letošního roku producent a autor hudby Milan Steigerwald.

Čtěte také: Rockopera Praha chystá druhou letošní premiéru

Letos 20. ledna oslavil Kamil Střihavka své 50. narozeniny tradičním koncertem v Retro Music Hall a nyní pokračuje v oslavě na prknech RockOpery. K životnímu jubileu se zde přidá i pětileté výročí jeho působení v tomto unikátním divadle, do jehož souboru vstoupil v březnu roku 2010.
„Kamil Střihavka každé naše představení obohacuje svým specificky zabarveným hlasem, výrazným osobitým projevem, nepopiratelným charismatem, nasazením a energií, kterou vkládá do každé role. Diváci se o tom nyní mohou přesvědčit při ztvárnění prospěchářského vládce Verony,“ komentuje stálici souboru zakladatelka a umělecká šéfka Pavla Forest.

 

 

Za rockovým zpracováním Romea a Julie nestojí nikdo jiný, než autorská dvojice Karel Steigerwald a Pavla Forest. Scénickou podobu mu pak opět vtiskl režisér Roman Štolpa. V hlavních rolích opět uvidíme mladé talentované zpěváky Jiřího Švece jako Romea a Žofii Dařbujánovou jako Julii.
Pokud i vy chcete být přítomni na tomto slavnostním představení, snad ještě seženete vstupenky.

Další informace

  • Název akce: Romeo a Julie
  • Datum: středa, 04 únor 2015
  • Místo: RockOpera Praha
  • Cena: 99 - 1999 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář