Rick Wakeman se letos podruhé vrátí do Čech

Artrockový klávesový virtuoz Rick Wakeman koncertoval v únoru letošního roku v Plzni, zanedlouho se na něj můžeme opět těšit. Tentokrát odehraje koncerty dva - v Praze a Brně.

Rick Wakeman Rick Wakeman Zdroj: ticketpro.cz

I díky typickému plášti, který často při svých vystoupeních obléká, je Rick Wakeman často přezdíván klávesovým mágem. Dojem umocňuje i jeho impozantní a majestátní vzhled. A co teprve, když s lehkostí a nonšalancí rozvlní klávesy a s neuvěřitelnou hravostí střídá rejstříky i klaviatury ! Na takové koncerty člověk hned tak nezapomíná.
Letos v únoru potěšil své fanoušky z Plzně a okolí svým vystoupením v plzeňském Pekle. Nyní se do Čech vrací, aby zahrál koncerty dva: 20. října v Praze (holešovická RockOpera) a 21. října v Brně (Sono Centrum).

Čtěte také: Rick Wakeman zahrál v Pekle

Rick se narodil jako Richard Christopher „Rick" Wakeman v roce 1949 a to do hudební rodiny. To bylo jeho velké plus a již v pěti letech začal hrát na klavír. Ve dvanácti k němu přidal elektronické nástroje a když dovršil čtrnáctý rok, věnoval se poloprofesionálnímu hraní. V roce 1968 byl přijat ke studiu na světoznámé Royal College of Music pro obory hra na klavír a klarinet, orchestrace a neartificiální hudba. Ze studií byl však vyloučen, důvod nám není znám, ale stal se pak vyhledávaným studiovým hráčem.

 

 

Ponejvíce je jméno Ricka Wakemana spojováno se skupinou YES. První vážnější angažmá však absolvoval ve skupině Strawbs počátkem sedmdesátých let. Ačkoliv v tu dobu byla kapela naladěna na folk-rockové vlně, Rick rozšířil její výrazové prostředky o klasicizující postupy. Nejinak tomu pak bylo v tehdy již populární sestavě YES, do které se přidal. Každý z hudebníků byl špičkovým hráčem a YES ovládli hudební žebříčky či posluchačské ankety nebývalou měrou. Rickovy klávesy zněly jako celý orchestr a kapela hrála bez nadsázky vážnou hudbou pro rockery.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Souběžně s YES Rick Wakeman pracoval i na svých sólových projektech. V osmdesátých a devadesátých letech vydal téměř padesát desek s relaxační, filmovou či další hudbou. Ani nyní ve své tvorbě nepolevuje, i když se více než skládání věnuje živému koncertování, při kterém hlavní pilíře tvoří skladby ze zlaté éry sedmdesátých let.
Nejinak tomu nejspíš bude i na koncertech, které nás v říjnu čekají. Pokud máte chuť být u toho, vstupenky zakoupíte v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a dalších.    
  

Další informace

  • Název akce: Rick Wakeman
  • Datum: úterý, 20 říjen 2015
  • Místo: RockOpera Praha
  • Cena: od 650 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář