Sázavafest láká na bohatý line-up a vstupenky 1+1 zdarma Doporučený

Sázavafest se již nezadržitelně blíží. Během tiskové konference, byla vypuštěna spousta důležitých zajímavostí. Přítomni byli kromě zástupců pořadatelských firem i někteří z účinkujících – Kamil Střihavka, Jan Kalina z kapely Sto zvířat, Jakub Antl za Nightwork, Vincent Richards ze seskupení Švihadlo a Michal Šeps.

Sázavafest odhalil mnohá překvapení festivalu Sázavafest odhalil mnohá překvapení festivalu Eva Makovská, MusicWeb.cz

Pořadatelé Sázavafestu se snaží každým rokem festival vylepšovat a přitom zachovávat tradice. I letos se tedy můžeme těšit na spoustu novinek a překvapení tohoto multižánrového a multikulturního festivalu, který proběhne v Benešově ve dnech 2. - 5. srpna. Na pěti hudebních scénách se vystřídá více než sto dvacet interpretů z České republiky i zahraničí, včetně největších hudebních hvězd současnosti. Pojďme si jednotlivé stage nyní představit.

Óčko stage 

kamil strihavka_13_06_2012_eva_makovska

Většina z předních českých interpretů vystoupí na Óčko stage – Tomáš Klus, Mandrage, Nightwork, Monkey Business, Wohnout, Mig 21, Kamil Střihavka a spousta dalších. Mňága a Žďorp zde dokonce plánuje oslavit 25. výročí svého založení, zahrají asi hodinový průřez svojí tvorbou, při níž se na pódiu objeví i spousta hostů. Zpěvák Petr Fiala k tomu dodává: „Chystáme i nějaká další překvapení, která ale nemůžu prozradit, bo to jsou překvapení. Některá jsou i hmotné povahy. A kdo bude blíž k pódiu, bude na tom relativně líp. Doufáme, že to bude nejen průřez, ale i nářez!“

Jedno z překvapení na tiskové konferenci nastínil i Kamil Střihavka – speciálně pro Sázavafest s kapelou připravili pořádně rockovou verzi jedné ze skladeb muzikálu Jesus Christ Superstar. Zda zvolí civilní oblečení, nebo muzikálový kostým, se musíme nechat překvapit.

Vybočit z koncertních stereotypů se chystá i kapela Sto zvířat svým pokusem o odehrání sta písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies, Čerstvees a v jednom akustickém bloku v Balbínce. Jan Kalina během tiskovky prozradil, že blok Oldies si s nimi přijede výjimečně oživit bývalý zpěvák Petr Ostrouchov. V bloku Čerstvees zase zazní zhruba dvě třetiny z jejich nové desky, která vyjde 1. září.

Z chystané nové desky zahrají pár písní i Nightwork, jak prozradil Jakub Antl. Těšme se tedy na několik premiérově odehraných songů. Sázavafest podporuje i talentované umělce, a tak ve spolupráci s Českým slavíkem Mattoni dá prostor také vítězům kategorie objev roku. Za ten loňský se představí Gabriela Gunčíková, finalistka ČeskoSlovenské SuperStar.

Ochrana fauny ČR – Balbínka

Multižánrová seskupení se většinou představí na pódiu s názvem Ochrana fauny ČR - Balbínka. Sázavafest je také festivalem benefičním a již tradičně podpoří neziskovou organizaci Ochrana fauny ČR, podle níž je jedna ze scén pojmenována.

Právě zde mimo jiné vystoupí i další z účastníků tiskové konference. Prvním je Vincent Richards z Jamajky, frontman kapely Švihadlo. Ta na festivalu představí svou novou desku Času je málo, zahraje odlehčený akustický set a navíc pár písní společně s Michalem Šepsem. Michal se později představí i se svou kapelou.

 

 

Jejich reggae rytmy vystřídají další z kapel – Sattatree a Yellow Umbrella z Německa a čeští Chancers, Basta Fidel a The Spankers. Balbínka přivítá i české pěvecké legendy, jakými jsou Petr Spálený, Ivan Hlas, Jiří Schmitzer, Vladimír Mišík, Radim Hladík, Jaroslav Svěcený – tentokrát speciálně se skupinou Jablkoň, a spousta dalších.

Jamstage 

Tato scéna představí vítěze různých hudebních soutěží – Sázavafest Battle, Futureline, Šance Muzikus, Skutečná liga, Emergenza a Amatérská scéna rádia Jizera. Budou zde probíhat i taneční workshopy a Drumcirkly pod vedením profesionálů.

Promopro Dance Hall

Promopro Dance Hall je na Sázavafestu úplnou novinkou, která představí hvězdy elektronické scény. Na své si přijdou fanoušci happy houseu a dance flooru, progressive houseu, trancu a electra. Prvotřídně technicky vybavená scéna rozpoutá strhující světelnou a zvukovou show, kterou postupně vyzkouší dobyvatelé hitparád Mike Candys, Sak Noel, Denis Sheperd či Stonebridge ze Švédska, který připravuje remix i s Lucií Vondráčkovou. Za českou scénu se představí Chris Sadler, Thomas Coastline nebo Mikael van Dikeen.

Sázavafest stage

Jak se říká, to nejlepší nakonec. Hlavním headlinerem letošního ročníku je britská kytarová kapela Kaiser Chiefs. Předskokany jí budou švédští Frantic Sunday, kteří se v České republice představí vůbec poprvé. Dalšími taháky jsou Paul Oakenfold (UK), Skindread (UK), Fun Lovin´Criminals (USA), Katka Knechtová (SK) nebo Buty (CZ). Právě jim bude patřit Sázavafest stage.

TK sazavafest_13_06_2012_eva_makovska
Pro návštěvníky je kromě bohaté hudební nadílky připraven také doprovodný program - dětský koutek Minimax s možností odložit svá dítka a nerušeně užívat festivalu, Tech zóna ČVUT, kde bude možné vyzkoušet si například detektor lži, plantograf  a trenažér na osobní automobil. V neposlední řadě je nutné jmenovat také Ozvěny AniFestu s promítáním toho nejlepšího z 11. ročníku.

Přislíbeno je rovněž kvalitní kempování se zajištěním kompletního cateringového a hygienického servisu, včetně osvětlení a ostrahy. Návštěvníci, kteří na své cestě za hudbou využijí vlak, mohou využít zpáteční jízdenku s 50% slevou z obyčejného jízdného. Od 1. června je v prodeji série vstupenek 1+1 zdarma, které by měly být k dostání i na všech pokladnách Českých drah.

Další informace

  • Název akce: Sázavafest
  • Datum: čtvrtek, 02 srpen 2012
  • Místo: Benešov
  • Cena: 1 290 Kč / na místě 1 600 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>