pátek, 26 říjen 2012 13:00

Shearwater krouží nad Prahou. Přistanou v Lucerna Music Baru

Napsal(a)
Shearwater Shearwater Zdroj: minnesota.publicradio.org

V rámci festivalu Radia Wave proběhne v Lucerna Music Baru koncert americké kapely Shearwater, která měla být původně jen platformou, ve které si budou členové kapely plnit touhy po pomalejších písních. Proč se jmenují Shearwater a jak moc překročili původní plán?

Radio Wave Stimul Festival přiváží do Prahy americké Shearwater, skupinu pojmenovanou podle druhu vodního ptáka, který je příbuzný albatrosovi. Jejich hudba je údajně podobná oceánu, nad kterým se vznáší ptactvo. Rozlehlá, vzdušná a plná prostoru k přemýšlení. Sestava Shearwater vznikla roku 1999 v americkém Texasu jako odnož indie rockové kapely Okkervil River a měla sloužit pouze k tomu, aby si všichni realizovali touhy hrát pomalé songy.

 

 

Shearwater v roce 2007 podepsali smlouvu slavnému labelu Matador. Již v této době měli na kontě čtyři alba a jejich sláva rapidně stoupala. Již dávno odloupli nálepku bočního projektu a dosahují možná větších úspěchů než kapela, ze které vznikli. Předskakovali už dokonce i Coldplay. Frontman Jonathan Meiburg musel dokonce opustit v roce 2008 Okkervil River kvůli obrovské vytíženosti Shearwater.

Shearwater letos zahráli i v Olomouci. Podívejte se na fotoreport

Texasané dělají stále stejný propracovaný a hluboký indie-folk, ve kterém se zvuk současnosti potkává s hudební tradicí minulosti. Prozatímní aktuální album Animal Joy vyšlo v únoru 2012 a hovoří se o něm jako o jednom z jejich nejsilnějších CD vůbec. Kapela patří k nejoblíbenějším u posluchačů Radia Wave a zasloužila si například i místo v rubrice Deska týdne. 

Přehled

 • Název akce: Radio Wave Stimul Festival - Shearwater
 • Datum: úterý, 06 listopad 2012
 • Místo: Lucerna Music Bar
 • Cena: 290,- / 390,-

Další články

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Foto: G.Love, Lucerna Music Bar, Praha, 20. 10. 2019 Foto: G.Love, Lucerna Music Bar, Praha, 20. 10. 2019

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love a my vám přinášíme fotogalerii z jeho pražského koncertu.

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };