Slash se vrátí do Prahy. V únoru ho přivítá Lucerna Doporučený

Po necelých třech letech k nám opět zavítá jeden z nejuznávanějších rockových kytaristů Slash. Doprovázen zpěvákem Mylesem Kennedym a partou muzikantů, kteří si říkají The Conspirators, zahrají ve Velkém sále Lucerny 11. února 2013. Na cestu kolem světa se vydají představit novou Slashovu sólovou desku Apocalyptic Love.

Slash Slash Eva Makovská, MusicWeb.cz

Slash, vlastním jménem Saul Hudson, se narodil roku 1965 v Británii do umělecké rodiny. Brzy se však s rodiči přestěhoval do Hollywoodu, kde vyrůstal a počal svou kariéru kytaristy v kapele Guns N'Roses. Jeho dlouhé černé vlasy a typický černý cylindr k ní neodmyslitelně patřily. Ještě v čase hraní s Gánama Slash odbíhal ke svým vedlejším projektům, jakými byly například Slash's Snakepit nebo Slash's Blues Ball. Ve známost pak nejvíce vešla formace Velvet Revolver, kterou dal dohromady s původním členem Guns N'Roses McKaganem.

 

 

V roce 2010 vyšla Slashova první sólová deska, na které každou z písní nazpíval s jiným hostem. Na přebalu tak je možné číst hvězdná jména, jakými jsou Iggy Pop, Ozzy Osbourne, David Grohl, Chris Cornell, Fergie a další. Novinka Apocalyptic Love je pak plně z dílny Slashe a Mylese Kennedyho. Na koncertě však jistě zazní i starší věci, včetně některých nesmrtelných songů z repertoáru zmiňovaných Guns N'Roses podepsaných Slashovým kytarovým rukopisem.

Čtěte také: Slash: Druhé sólové album Apocalyptic Love je konečně tu 

Velkými vzory jsou pro Slashe kytaristé Jimmy Page (Led Zeppelin) a Jimi Hendrix, vedle kteých se pomyslně zařadil v roce 2007 svou hvězdou na Hollywoodském chodníku slávy. Dalším oceněním pro něj bylo v roce 2009 zařazení na druhé místo žebříčku deseti nejlepších hráčů na elektrickou kytaru všech dob časopisu Time. V loňském roce ho magazín Rolling Stone zařadil na 65. místo ze sto nejlepších kytaristů všech dob.
Slash se v Praze představí 11. února 2013. Vstupenky na jeho show, která se odehraje v pražské Lucerně, je možné zakoupit v síti Ticketpro.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář