Smokie u nás oslaví 50 let dvěma koncerty

Legendární britská skupina Smokie příští rok oslaví 50 let od svého vzniku a při této příležitosti vyjíždí na evropské turné. Jeho součástí budou v příštím roce i dva koncerty v České republice.

Smokie Smokie Zdroj : www.caimpuls.cz

Koncerty skupiny Smokie se budou konat v pátek 20. února 2015 od 19h v moderním brněnském sále Sono Centrum Music Club a den poté v sobotu 21. února 2015 od 20h ve Velkém sálu Lucerny. Připojí se i speciální host, a to skupina KEKS. Kromě těchto dvou má šanci zahrát si také předkapela, která vzejde ze soutěže vyhlášené pořadatelem – agenturou Brnokoncert. Více info naleznete na www.brnokoncert.cz

Čtěte také: Omega odkládá oba své koncerty u nás

Kapela Smokie byla založena roku 1965 v britském Bradfordu. Začínala jako studentská kapela v čele se zpěvákem Chrisem Normanem. Během svých počátků několikrát změnila název, např.: Yen, Essence nebo The Elizabethans. Název Smokie používá kapela až od roku 1975, kdy se nechali inspirovat tehdejší americkou legendou Smokey Robinsonem. Kapela během 40 let své aktivní kariéry stačila vydat přes dvě desítky alb, přičemž poslední album vyšlo v roce 2010. Smokie procházeli během těchto let také značnými personálními změnami. V současné době je původním členem už pouze baskytarista Terry Uttley, kterého na pódiu doplnují  Mike Craft - hlavní zpěv, kytara; Mick McConnell - hlavní kytara, zpěv; Steve Pinnell - bicí a Martin Bullard - klávesy.

 

 

Skupina Smokie je v Česku velice populární. Zdomácněly tu hity jako Don´t Play Your Rock and Roll To Me, Oh Carol nebo hitovka Living Next Door to Alice. Popularitu hitů dokazuje také spousta českých coververzí od Karla Zicha, Václava Neckáře, Radka Tomáška či skupiny Argema.

Jste-li fanoušky legendárních Smokie, nebo jen máte chuť zavzpomínat na glamrocková léta, jste zváni na tuto hudební oslavu. Vstupenky jsou jž nyní v prodeji v síti Ticketpro za jednotných 790 korun.

Další informace

  • Název akce: Smokie
  • Datum: pátek, 20 únor 2015
  • Místo: Brno a Praha
  • Cena: 790 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář