Snoví Warpaint zavítají do Paláce Akropolis

Warpaint, dívčí kvarteto z Los Angeles, vyráží na turné ke své nejnovější desce. Na pouti světem se po letech vrátí do pražského Paláce Akropolis. Své snové skladby zahrají 20. listopadu 2014.

Warpaint Warpaint Zdroj: theguardian.com

Hvězdy alternativního rocku Warpaint zavítají do Prahy, aby českým fanouškům představily své poslední album, které vyšlo v únoru letošního roku. Čtyři americké krásky se v Praze podělí o své magické melodie, snovou náladu a éterickou poetiku.

Kapela Warpaint vznikla v roce 2004. Jejími zakladatelkami byly kamarádky z dětství Therese Wayman (kytara, zpěv) a Emily Kokal (zpěv, kytara), k nimž se přidaly sestry Shannyn Sossamon (bicí) a Jenny Lee Lindberg (basa). V té době dívčí gang objížděl hudební kluby a skládal písně pro své debutové EP, které však vyšlo až v roce 2008. Na vzniku EP Exquisite Corpse se podílel i bývalý kytarista Red Hot Chilli Peppers John Frusciante. EP se okamžitě vyšplhalo na první příčku losangeleské hitparády Amoeba Records a kapela se stala velkým objevem. Následovala tour po Americe i Evropě a zářivá naděje alternativní scény byla na světě. Warpaint byli přirovnáváni k post-punkovým formacím konce sedmdesátých let jako Cocteau Twins nebo Siouxsie and the Banshees.

Čtěte také: Hard-rockové sirény Crucified Barbara zavítají do Prahy 

Kapelu nato opustila Shannyn Sossamon, aby se věnovala herecké kariéře, a její místo roku 2009 zaujala bubenice polsko-australského původu Stella Mozgawa. O rok později vydali Warpaint velmi úspěšnou desku The Fool, kterou pojmenovali podle tarotové karty Blázna. Album, jehož název symbolizuje extázi, mysticismus a odvahu, jen potvrdilo statut nových hvězd a děvčata s ním objela hned několik velkých hudebních festivalů jako Glastonbury, Reading nebo Coachellu.

 

 

Jejich nejnovější deska nazvaná jednoduše Warpaint čerpá inspiraci z britského trip hopu. Dívčí čtveřice prý během jeho nahrávání poslouchala jen undergroundový hip hop. Na desce najdeme melodické basové linky, elektronický zvuk syntezátorů, ale i agresivní riffy. Práce producenta se ujal Mark Ellis, vystupující pod uměleckým pseudonymem Flood, který spolupracoval na albech světoznámých kapel jako U2, PJ Harvey, Nine Inch Nails nebo Depeche Mode. Dvě písně mixoval Nigel Godrich, který je někdy označován jako „šestý člen“ Radiohead.

Návštěvníci pražského koncertu se tedy budou mít určitě na co těšit. Emocemi nabitá směsice punku, dream-popu a psychedelického rocku určitě nenechá nikoho chladným.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář