Stratovarius přivezou do Zlína nové album. Již na konci března

Finští Stratovarius vyrážejí společně se švédsko-dánskou novinkou Amaranthe představit světu nejnovější počin, desku Nemesis, která vyšla před necelým měsícem. Jediný český koncert v rámci probíhajícího turné je plánován na pátek 22. března. Hostit jej bude zlínské Masters of Rock Café.

Stratovarius přivezou do Zlína nejnovější počin - desku Nemesis Stratovarius přivezou do Zlína nejnovější počin - desku Nemesis Zdroj: stratovarius.com

Finský power metal je mašinérie, která bez cizí pomoci šlape už pěknou řádku let a produkuje kapely, jejichž jména a hudební počiny je těžké přehlédnout či dokonce ignorovat. Jedním z takových zástupců je také partička kolem zpěváka Timo Kotipelta.

Název Stratovarius vznikl jako složenina slov Stratocaster a Stradivarius, aby nahradil starší název Black Water. Kapela jako taková, ač hrající od roku 1984, tak vznikla až o necelý rok později. Od té doby má na svém kontě třináct studiových alb, k nimž v uplynulém roce přibylo další.

Čtěte také: Nového alba Amaranthe se dočkáme na konci března

A byl to právě uplynulý rok, který mnozí členové kapely i někteří fanoušci budou později zvát zlomovým. Kromě natáčení nového alba Nemesis, které definitivně vyšlo 22. února 2013, prošla skupina dalším z mnoha loučení. Bolest byla o to větší, když svůj odchod z koncertních pódií oznámil bubeník Jörg Michael. Kapelu, v níž působil dlouhých šestnáct let, však neopouští trvale, pouze se přesouvá na manažerskou pozici.
Po namáhavém výběru byl na uprázdněnou bubenickou pozici implementován čtyřiadvacetiletý Fin Rolf Pilve, který se českému publiku představil již v minulém roce na festivalu Masters of Rock.

Že jste poslední vystoupení nestihli? Nevadí, nyní máte jedinečnou příležitost to napravit. Skupina v rámci svého turné Double-headliner tour navštíví také naši zemi. V pátek 22.března společně se švédsko-dánskou novinkou Amaranthe a speciálním hostem, americkou skupinou Seven Kingdoms, vystoupí na jediném exkluzivním koncertě ve zlínském Masters of Rock Café.

Další informace

Zanechat komentář