Terrana projede ČR křížem krážem - chystá hned šest vystoupení

Pokud si někdo při pohledu na název skupiny Terrana vybaví bubenického démona Mika Terranu, upozorňujeme, že shoda není náhodná. Jeho nová formace se v Česku zastaví počátkem prosince hned šestkrát. Hard rockové trio zahájí svou minišňůru 2. prosince v pražské Nové Chmelnici a zakončí ji o týden později v ostravském Garage Clubu.

Terrana na Masters of Rock 2014 Terrana na Masters of Rock 2014 Petr Hájek / Musicweb.cz

Kanaďan Mike Terrana je v našich končinách známý a velmi populární. Není divu, kromě toho, že se jedná o bubenické eso světové třídy, je také velkým vtipálkem a šoumenem.

V minulosti spolupracoval s různými americkými hudebníky, nejznámější je asi Yngwie Malmsteen. Pak se přesunul do Evropy, v roce 1998 hrál s Gamma Ray na turné. Asi jeho první působení naši fanoušci zaznamenali ve fantastickém (tehdy) německo-kanadsko-běloruském triu Rage. Otamtud odešel (nebo byl odejit) hlavně pro určitý nesoulad - zatímco "Peavy" Wagner a Viktor Smolski jsou perfekcionisté, kteří na zkouškách pilovali každý sebemenší detail, Mike Terrana je živel, který buší spontánně a dle momentální nálady, takže zřejmě už pnutí v kapele přesáhlo kritickou mez.

Čtěte také: Nový dokument o Twisted Sister přináší exkluzivní pohled na začátky kapely

V ten moment se Mike urval z řetězu - začal bušit s Masterplan, doprovázel Axel Rudi Pella, byl zvíře s kráskou Tarjou Turunen, hrál se Savatage Circus a K2. Aby se při tom všem moc nenudil, začal dělat ještě vlastní "Drum Clinic" - bubnové sóla, kde doprovázel reprodukovanou hudbu. Na Masters of Rock 2010 se zapsal do Guinessovy knihy rekordů, když odehrál po sobě koncerty s K2, Tarjou, Axelem Rudim Pellem a zmiňovanou Drum Clinic. Dokázal tak bubnovat (s přestávkami, které byly nutné na úpravu pódia pro zmiňované kapely) 3 hodiny a 41 minut čistého času. Když se ho pak ptali, jak to bylo náročné, lakonicky prohlásil: "Jsem zvyklý denně bubnovat tak 8 hodin, takže jsem to měl vlastně jako odpočinek." 

 

 

Asi právě Drum Clinic ho inspirovala k dalšímu sólovému projektu - na desce SinFonica nabušil svoje bubny do známých fláků klasické hudby (např. Dvořákova Novosvětská, Malá noční hudba, předehra k Vilému Tellovi, Lazebník Sevillský a další). S Tarjou si zase pěvecky střihnul písničku Franka Sinatry.

Vloni si asi řekl, že je na čase trochu se usadit. Ukončil své závazky (dojede pouze nasmlouvané turné s Tarjou) a založil vlastní hard rockovou kapelu, které kromě svých bubenických schopností věnoval i své jméno. S ní navštívil vloni Masters of Rock a nyní se chystá na turné, kdy se u nás zastaví hned šestkrát: 

2. 12. 2014 - Praha, Nová Chmelnice
3. 12. 2014 - Plzeň, Divadlo Pod Lampou
4. 12. 2014 - Brno, Melodka
6. 12. 2014 - Zlín, Masters of Rock Café
7. 12. 2014 - Pardubice, ABC klub
8. 12. 2014 - Ostrava, Garage Club 

Doprovázet ho bude pražská kapela The Agony, složená převážně z dravých sexy rockerek.

Vstupenky seženete na stránkách mastersofrock.cz nebo v sítích TicketPro, TicketPortal a TicketArt.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář