Vytisknout tuto stránku

Texaská kapela Shearwater zahraje v neděli poprvé v ČR

V rámci festivalu Přesahy vystoupí americká kapela Shearwater, která se olomouckému publiku v Jazz Tibet Clubu představí 15. dubna. Bude to jejich první koncert v ČR a společnost jim při této příležitosti bude dělat kanadská písničkářka Julie Doiron.

Shearwater Shearwater matadorrecords.com

Historie skupiny Shearwater sahá do roku 2001, kdy ji založil Jonathan Meiburg a Will Sheff. Vystudovaný ornitolog Jonathan Meiburg pro nově vzniklé uskupení zvolil název Shearwater, což je druh vodního ptáka příbuzného albatrosovi. Prý si jej vybral kvůli jeho zvuku. Stalo se tak, když se odštěpili od kultovních Okkervil River, protože se chtěli ubírat poklidnějším směrem. To se jim podařilo a jejich hudba je hodně citlivá, atmosférická a plná emocí. Na jejich živých vystoupeních můžou diváci slyšet nové podoby folkového písničkářství, které přechází až v energický rock s obrovským nábojem.

V letošním roce již stihli vydat novou řadovou desku, která nese název Animal Joy a jasně dokresluje představu o tom, jakým směrem se hudební smýšlení této kapely ubírá. Kapela celou desku umístila na Youtube, a můžete si tak udělat sami názor na jejich aktuální tvorbu.

Na evropském turné se jako hudební host představí kanadská písničkářka Julie Doiron, jejíž poslední album pochází z roku 2009 a jmenuje se I Can Wonder What You Did With Your Day. Její hudební kariéra má počátky již v začátku devadesátých let, a tak se diváci mohou těšit na zajímavou ochutnávku jejích písní.

Další informace

  • Název akce: SHEARWATER (USA) + JULIE DOIRON (CAN)
  • Datum: neděle, 15 duben 2012
  • Místo: Jazz Tibet ClubOlomouc
  • Cena: 200,-
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Zdeněk Němec