THE END - Black Sabbath se rozloučí i v Praze Doporučený

Je konec spekulacím, dohadům i modlitbám. Legendární heavymetalová skupina Black Sabbath oznámila své poslední turné jednoduše - THE END. V současné chvíli kapela oznámila evropské zastávky, na kterých je na seznamu i rozlučkový koncert v pražském O2 Aréně 30. června 2016.

Black Sabbath Black Sabbath Zdroj: www.metalinjection.net

 Před několika měsíci Black Sabbath vypustili do světa trailer, který informoval o jejich poslední šou. Začátek konce započne 20. ledna v USA sedmnácti koncerty, poté se přesune do Austrálie a na Nový Zéland odkud bude pokračovat do Evropy, včetně Prahy. Kapela slibuje setlist, který zahrne celou bezmála padesátiletou existenci a bude obsahovat léty ověřené hity i málo hrané skladby.

Prozatím není jasné, kdo se mimo původních třech členů zpěváka Ozzy Osbourna, basáka Geezer Butlera a kytaristy Tony Iommiho posadí za bicí. Spekuluje se i o spojení s bubeníkem Billem Wardem, se kterým se kapela nepohodla před nahráváním poslední desky 13. Ten se však zatím ke svému působení nevyjádřil. Jedním z hlavních důvodů ukončení existence skupiny Black Sabbath je nepříliš dobrý zdravotní stav kytaristy Tony Iommiho, který i přesto do koncertování pouští.

 

 

Black Sabbath vznikli v roce 1968 v anglickém Birminghamu. Jsou právem považováni za zakladatele heavy metalu. V původní sestavě Osbourne, Iommi, Butler a Ward kapela působila od 1968 do 1979. V těchto letech také vznikla jejich zásadní tvorba, která byla inspirací pro nastávající heavymetalové skupiny. Black Sabbath se vyznačovali hutným zvukem, který evokoval hororovou atmosféru. Obsah skladeb dává najevo zájem o okultismus a černou magii. Kapelu v této původní sestavě ke konci sužovaly problémy některých členů s drogami, což vyústilo odchodem Ozzy Osbourna.

Čtěte také: Black Sabbath oznámili první data svého posledního turné

Od té doby se Black Sabbath potýkali se značnými personálními změnami v sestavě a jeden čas dokonce v kapele nepůsobil ani jeden původní člen. Skupina bez Warda se dala dohromady až po 30 letech, kdy nahrála svou poslední desku 13. Teď vše končí, poslední turné největší
metalové kapely všech dob, Black Sabbath, bylo právě oznámeno. Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler uzavřou poslední kapitolu v posledním díle neuvěřitelného příběhu Black Sabbath.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Chcete-li uctít jednu z největších heavymetalových legend a nebo naposledy vidět Black Sabbath naživo máte teď poslední šanci. Lístky na koncert, který se uskuteční 30. června 2016 v O2 Aréně, se začnou pro členy Livenation klubu prodávat v síti Ticketportal od 1.října od 9h do 2.října do 19h. Oficiální předprodej začne 5. října od 10h. Ceny lístků se budou pohybovat od 1390 - 2190 Kč.

Další informace

  • Název akce: Black Sabbath
  • Datum: čtvrtek, 30 červen 2016
  • Místo: O2 ArénaPraha
  • Cena: 1390-2190 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář