The Tap Tap - Koncert proti strachu

Hudební skupina The Tap Tap pořádá 11. září 2014 již druhý Koncert proti strachu, na který jste srdečně zváni na Střelecký ostrov v Praze. Kromě muziky vás čeká i netradiční doprovodný program.

The Tap Tap v opeře 2010 The Tap Tap v opeře 2010 Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Proč proti strachu? Koncert se pořádá přesně v den výročí teroristického útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku. Tuto tragédii si připomeneme koncertem, jehož mottem je otázka: „Co podle vás vyžaduje víc odvahy - prožít život se zdravotním postižením, nebo zemřít mučednickou smrtí?"

Kapela The Tap Tap funguje pod taktovkou zakladatele a kapelníka Šimona Ornesta již od roku 1998. Většinu hudebníků skupiny tvoří handicapovaní studenti a absolventi Jedličkova ústavu v Praze, kteří k hraní používají převážně bicí a rytmické nástroje - elektronické padové bubeníky, bonga, conga, timbáles, bicí soupravy apod. Na tubu, saxofon, příčnou flétnu či piano pak s nimi hrají hostující profesionální hudebníci. S nimi dávají skladby vlastní i převzaté, přepracované do jim vyhovujících aranží, jakou je třeba i v poslední době hodně populární píseň Známka punku od skupiny Visací zámek.  
The Tap Tap hodně spolupracují s Xindlem X, který je častým hostem jejich koncertů, dále pak s Danem Bártou, Davidem Kollerem, Vojtou Dykem, Matějem Ruppertem nebo Tomášem Hanákem.

Čtěte také : The Tap Tap zrušili konec světa podpořeni spoustou hostů

Pokud se podíváte na rozpis koncertů kapely, zjistíte, že rozhodně nezahálejí. Se svým programem navštěvují festivaly u nás (Rock for People, Mezi ploty aj.), předskakovali skupině Elán v O2 aréně v Praze, hráli v Lucemburské filharmonii i v Českém centru v Bruselu. Jejich benefiční Párty na  kolečkách a Velká Mikulášská v opeře se staly již tradicí.
V září na Střeleckém ostrově s The Tap Tap zahraje a zazpívá i nevidomý klavírista Honza Jareš, s pětiřadým xylofonem se představí Bena Havlů, zazní i cimbálová muzika Vergariovci či DJ Martin Mikuláš.

Hudební produkce bude během celého odpoledne doplněna i o doprovodný program - můžete zhlédnout módní přehlídku krojů z moravského Podluží, pobavit se na výstavě vtipů o handicapovaných lidech, která bude instalována v prostorách areálu, či se občerstvit pravými vepřovými hody.
Vstupné na akci je zdarma, nezbývá tedy než si přát pěkné počasí.

 

Další informace

  • Název akce: The Tap Tap
  • Datum: čtvrtek, 11 září 2014
  • Místo: Praha
  • Cena: zdarma
Napsal(a):

Zanechat komentář