Trouble Tour 2013 Kena Hensleyho

Jako již tradičně se Ken Hensley s doprovodnou kapelou Live Fire vydává na podzimní koncerty u nás. Jejich Trouble Tour uslyšíme hned na dvou místech - 19.října ve Sportovní hale v Kunovicích a 20.října v Retro Music Hall v Praze.

Live Fire s Kenem Hensleym Live Fire s Kenem Hensleym Zdroj: agentura Ozzy a Potkan

 

Ken Hensley je jedním ze zakládajích členů legendárních Uriah Heep, z jeho autorské dílny pocházejí nejznámější nestárnoucí pecky jako July Morning, Gipsy, Sunrise, Lady in Black, Free Me, Easy Livin' a spousta dalších. Z kapely po neshodách odešel v roce 1980. Vadil mu posun směrem k popu a přidal se k americkým Blackfoot. S nimi vydržel do poloviny osmdesátých let, kdy se stáhl do ústraní. Na hudbu však nezanevřel a stále skládal dál stylem sobě vlastním. S nahromaděným materiálem se na přelomu tisíciletí vrátil zpět na hudební scénu. Vydal několik sólových alb, k některým si přizval na pomoc i další bývalé „Uriáše" Johna Lawtona a Johna Wettona.

S výborným albem Blood On The Highway přišel v roce 2007 a zároveň vyrazil i na koncertní turné, při kterém se zastavil i v pražském klubu Retro Music Hall. Jeho rukopis je stále znát i když si k natočení desky přizval zpěváky takových jmen, jakými jsou Glenn Hughes (ex Deep Purple) a Jorn Lande (ex Masterplan). Tyto pány sice na turné nevzal, ale i přesto sklidil všude velký úspěch. Ken se obklopil mladými výbornými muzikanty a díky jeho charismatické osobnosti stále z jejich písní cítíme pravého ducha a kouzlo původních Uriah Heep.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 Minulý měsíc v Česku koncertovali i Uriah Heep - tedy současná sestava, ve které ze zakládajích členů zůstal pouze kytarista Mick Box. Máme tak možnost bezprostředně porovnat, která z obou partiček je těmi správnými pokračovateli klasických „Uriášů".
Vstupenky zakoupíte v běžných předprodejních sítích.    

 

 

 

 

Další informace

  • Název akce: Ken Hensley Trouble Tour 2013
  • Datum: neděle, 20 říjen 2013
  • Místo: Retro Music HallPraha
  • Cena: 550 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář