čtvrtek, 17 říjen 2013 17:00

Trouble Tour 2013 Kena Hensleyho

Napsal(a)
Live Fire s Kenem Hensleym Live Fire s Kenem Hensleym Zdroj: agentura Ozzy a Potkan

Jako již tradičně se Ken Hensley s doprovodnou kapelou Live Fire vydává na podzimní koncerty u nás. Jejich Trouble Tour uslyšíme hned na dvou místech - 19.října ve Sportovní hale v Kunovicích a 20.října v Retro Music Hall v Praze.

 

Ken Hensley je jedním ze zakládajích členů legendárních Uriah Heep, z jeho autorské dílny pocházejí nejznámější nestárnoucí pecky jako July Morning, Gipsy, Sunrise, Lady in Black, Free Me, Easy Livin' a spousta dalších. Z kapely po neshodách odešel v roce 1980. Vadil mu posun směrem k popu a přidal se k americkým Blackfoot. S nimi vydržel do poloviny osmdesátých let, kdy se stáhl do ústraní. Na hudbu však nezanevřel a stále skládal dál stylem sobě vlastním. S nahromaděným materiálem se na přelomu tisíciletí vrátil zpět na hudební scénu. Vydal několik sólových alb, k některým si přizval na pomoc i další bývalé „Uriáše" Johna Lawtona a Johna Wettona.

S výborným albem Blood On The Highway přišel v roce 2007 a zároveň vyrazil i na koncertní turné, při kterém se zastavil i v pražském klubu Retro Music Hall. Jeho rukopis je stále znát i když si k natočení desky přizval zpěváky takových jmen, jakými jsou Glenn Hughes (ex Deep Purple) a Jorn Lande (ex Masterplan). Tyto pány sice na turné nevzal, ale i přesto sklidil všude velký úspěch. Ken se obklopil mladými výbornými muzikanty a díky jeho charismatické osobnosti stále z jejich písní cítíme pravého ducha a kouzlo původních Uriah Heep.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 Minulý měsíc v Česku koncertovali i Uriah Heep - tedy současná sestava, ve které ze zakládajích členů zůstal pouze kytarista Mick Box. Máme tak možnost bezprostředně porovnat, která z obou partiček je těmi správnými pokračovateli klasických „Uriášů".
Vstupenky zakoupíte v běžných předprodejních sítích.    

 

 

 

 

Přehled

 • Název akce: Ken Hensley Trouble Tour 2013
 • Datum: neděle, 20 říjen 2013
 • Místo: Retro Music Hall Praha
 • Cena: 550 Kč

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };