Vytisknout tuto stránku

United Pacool Market aneb zapomeňte na předvánoční stres

Pořadatelé United Islands of Prague přicházejí v předvánočním čase s novou nabídkou, jak příjemně strávit předvánoční čas s kvalitní muzikou a ještě v klidu a bez stresu nakoupit chybějící dárky pod stromeček.

Lenka Dusilová Lenka Dusilová Zdroj: denik.cz

 

Pražské Kongresové centrum se poslední předvánoční víkend, 18. - 20. prosince 2015 promění v otevřené vánoční tržiště nazvané UNITED PACOOL MARKET. Pořadatelé se rozhodli vyjít vstříc všem, kteří nechávají nákup vánočních dárků na poslední chvíli, ale přitom nehodlají objíždět nákupní centra a raději zvolí příjemnější atmosféru s doprovodným programem. K dostání pod jednou střechou bude vše od designu, umění a nezávislé módy přes knihy, hudbu a šperky až po českou klasiku - kapry, vánoční stromky a poctivý svařák. Z krásného místa u Vyšehradu pak po setmění budete mít krásný rozhled na svátečně osvícenou Prahu, což slavnostní atmosféru ještě umocní.
Jako hlavní program United Pacool Marketu pak budou tři samostatné koncerty našich výrazných zpěvaček - Lenky Dusilové, Moniky Načevy společně s Michalem Pavlíčkem a Markéty Foukalové se skupinou Lanugo.Lenku Dusilovou není třeba dlouze představovat, neboť byla několikrát zvolena zpěvačkou roku. Svou hudební kariéru začal již ve školním věku (10 let) a ve známost později vešla coby frontmanka kapely Sluníčko. Následovala její spolupráce s Davidem Kollerem ve formaci Pusa, koncertovala i s Čechomorem a dalšími českými hudebníky, než se vydala na sólovou dráhu.
Monika Načeva se s Michalem Pavlíčkem profesně poprvé setkala v roce 1994 na svém debutovém albu Možnosti tu sou... a opět se hudebně spojili po třinácti letech na desce Mami. Moniky procítěný zpěv a osobitá Pavlíčkova kytara je spojení, které slibuje hluboký kulturní zážitek.
Skupina Lanugo patří rovněž k našim nepřehlédnutelným hudebním umělcům. Jejich multižánrová hudba poletuje mezi moderním popem, jazzem a soulem s jemnými prvky elektroniky, s jejichž tóny si bravurně pohrává a svým zpěvem doplňuje Markéta Foukalová. I jejich koncerty bývají nezapomenutelným zážitkem. Svou první desku nazvanou jednoduše Lanugo vydali v roce 2009 a za druhou Lanugo, 2011 získali nominaci na cenu Apollo.

Čtěte také: Lanugo si splní sen, vydají dvou-vinyl

Hudební nabídka United Pacool Marketu společně s netradičním vánočním tržištěm je jistě velice lákavá. Pokud budete chtít shlédnout některý ze zmiňovaných koncertů, vstupenky jsou již v prodeji v síti GoOut a Ticketpro. A pokud se vypravíte jenom za nákupy, vstup je volný.


 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • První den festivalu Metronome ve znamení svobody, ženství i starého dobrého rock'n'rollu

  Pražský Metronome Festival se po čtyřech ročnících vyprofiloval jako festival pro starší a pokročilé. Letošní line-up na mě nepůsobil tak lákavě jako v uplynulých letech, ale hned v úvodu je třeba přiznat, že slabších míst nebylo mnoho. Headlinery prvního dne festivalu byla Morcheeba nebo Liam Gallagher, ale i vedlejší stage stály za pozornost.

 • Kiss se přijedou rozloučit s Prahou

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a cesta ji zavede i do Prahy, kde se 19. června představí na stadionu v pražském Edenu. Záda jim budou krýt skutečně exkluzivní jména - asi nejslavnější texaský trojlístek ZZ Top a jedna z nejvýraznějších českých supergroup BSP.