pátek, 05 červen 2015 07:00

Úspěšný projekt Festivaly bez zábran pokračuje

Napsal(a)
Rock for People 2014 Rock for People 2014 Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Chvályhodný záměr Staropramenu přiblížit festivalová dění i vozíčkářům sklidil v loňském roce velký úspěch a pokračovat bude i letos, ještě ve větší míře.

Rampa pro kvalitnější poslech, přechodové pásy srovnávající nerovnosti terénu a uzpůsobené zázemí, které Staropramen vloni představil na Rock for People a dalších open air akcích podobného typu, přilákalo za muzikou více než 70 vozíčkářů. Scénář letošních „Festivalů bez zábran“ zůstává podobný a navíc se služby hendikepovaným divákům ještě rozšíří například o snížené bary či zatraktivnění chill out zóny či sníženým vstupným pro vozíčkáře a jejich doprovod.

„Chtěli jsme vozíčkářům poskytnout nejen místo k odpočinku, ale i zábavu, a proto jsme vybavili chill out zónu herními konzolemi, stolním fotbalem a dalšími zábavními prvky. Zároveň se nám díky spolupráci s Jedličkovou nadací podařilo zajistit ukázku hry boccia, kterou si budou moci společně s vozíčkáři vyzkoušet i další návštěvníci festivalu Rock for People,“ říká Edita Šilhánová, ředitelka právního oddělení a firemních záležitostí společnosti Pivovary Staropramen. S tímto komfortem se pak kromě RfP můžete setkat i na Votvíráku, Nouvelle Prague a Vysmátém létě v Kadani a možná se podaří vyjednat i další festivaly.

Čtěte také: Buď hudbě blíž se Staropramenem

„Staropramen Festivaly bez zábran“ navázaly na projekt nazvaný „Sbírej víčka, postavíme…“, který Staropramen odstartoval už před více než 4 lety. Na počátku do něj byli zapojeni především zaměstnanci společnosti, v dalších letech se postupně do projektu zapojili i konzumenti výrobků Staropramen, a to prostřednictvím promočních akcí, během kterých byli vyznavači značky Braník odměňováni za odevzdaná plastová víčka i kovové zátky. Díky projektu „Sbírej víčka, postavíme…“ byla během let vybavena vybraná dětská hřiště v okolí pivovarů herními atrakcemi z recyklovaného plastu, ale i cvičiště pro asistenční psy organizace Helppes.

 


 


I letos se bude sbírat. Návštěvníci festivalů budou motivováni různými soutěžemi se zajímavými odměnami ke sbírání plastových i kovových víček. Pořadatelé by rádi nasbíraný objem navýšili, aby se z nich pak mohlo vyrobit další festivalové vybavení. V loňském roce se nasbíralo 17 tun víček a letos máte šanci se do akce zapojit i vy.
Takže zalistujte v diáři a možná se na některém z výše uvedených festivalů potkáme.  

 

Přehled

Další články

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

 • Legendární Pink Dots se vrací Legendární Pink Dots se vrací

  The Legendary Pink Dots jsou anglicko-holandská experimentální rocková kapela, která se zformovala v Londýně již před 40 lety. V Café v lese se představí hned zkraje nového roku.

 • Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague

  Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Jeden z nejzásadnějších eventů na poli klubové hudby obsadí stage na Metronome a rozbouří páteční a sobotní červnovou noc! Nový zvuk, nové hvězdy! 

 • Alanis Morissette chystá novou desku. První singl je venku Alanis Morissette chystá novou desku. První singl je venku

  Pětačtyřicetiletá kanadská zpěvačka a skladatelka Alanis Morissette vydává nový singl Reasons I Drink. Je to až k neuvěření, jak dlouho se tato hudebnice na hudební scéně pohybuje. Od vydání jejího úspěšného alba Jagged Little Pill uplyne v roce 2020 25 let. A tak toto jubileum oslaví vydáním nového studiového alba.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };