Úspěšný projekt Festivaly bez zábran pokračuje

Chvályhodný záměr Staropramenu přiblížit festivalová dění i vozíčkářům sklidil v loňském roce velký úspěch a pokračovat bude i letos, ještě ve větší míře.

Rock for People 2014 Rock for People 2014 Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Rampa pro kvalitnější poslech, přechodové pásy srovnávající nerovnosti terénu a uzpůsobené zázemí, které Staropramen vloni představil na Rock for People a dalších open air akcích podobného typu, přilákalo za muzikou více než 70 vozíčkářů. Scénář letošních „Festivalů bez zábran“ zůstává podobný a navíc se služby hendikepovaným divákům ještě rozšíří například o snížené bary či zatraktivnění chill out zóny či sníženým vstupným pro vozíčkáře a jejich doprovod.

„Chtěli jsme vozíčkářům poskytnout nejen místo k odpočinku, ale i zábavu, a proto jsme vybavili chill out zónu herními konzolemi, stolním fotbalem a dalšími zábavními prvky. Zároveň se nám díky spolupráci s Jedličkovou nadací podařilo zajistit ukázku hry boccia, kterou si budou moci společně s vozíčkáři vyzkoušet i další návštěvníci festivalu Rock for People,“ říká Edita Šilhánová, ředitelka právního oddělení a firemních záležitostí společnosti Pivovary Staropramen. S tímto komfortem se pak kromě RfP můžete setkat i na Votvíráku, Nouvelle Prague a Vysmátém létě v Kadani a možná se podaří vyjednat i další festivaly.

Čtěte také: Buď hudbě blíž se Staropramenem

„Staropramen Festivaly bez zábran“ navázaly na projekt nazvaný „Sbírej víčka, postavíme…“, který Staropramen odstartoval už před více než 4 lety. Na počátku do něj byli zapojeni především zaměstnanci společnosti, v dalších letech se postupně do projektu zapojili i konzumenti výrobků Staropramen, a to prostřednictvím promočních akcí, během kterých byli vyznavači značky Braník odměňováni za odevzdaná plastová víčka i kovové zátky. Díky projektu „Sbírej víčka, postavíme…“ byla během let vybavena vybraná dětská hřiště v okolí pivovarů herními atrakcemi z recyklovaného plastu, ale i cvičiště pro asistenční psy organizace Helppes.

 


 


I letos se bude sbírat. Návštěvníci festivalů budou motivováni různými soutěžemi se zajímavými odměnami ke sbírání plastových i kovových víček. Pořadatelé by rádi nasbíraný objem navýšili, aby se z nich pak mohlo vyrobit další festivalové vybavení. V loňském roce se nasbíralo 17 tun víček a letos máte šanci se do akce zapojit i vy.
Takže zalistujte v diáři a možná se na některém z výše uvedených festivalů potkáme.  

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář