V Praze vzniká nový Festival Spectaculare

Nový Festival Spectaculare přiveze nejen velká jména elektronické a experimentální hudby, ale také poměrně rozmanitý atraktivní program. Začátkem příštího roku zaplní hned několik míst v Praze.

Clarinet Factory Clarinet Factory ArtsMarketing.CZ

 

Na konci ledna 2014 bude Praha hostit první ročník přehlídky nazvané Festival Spectaculare. Tento festival má ambice propojit elektronickou a experimentální hudbu, tanec a pohybové divadlo se světem multimédií, projekcemi a vizuálním uměním. Jednotlivá představení budete moci zhlédnout během šesti večerů od 20. do 31. 1. 2014 na Nové scéně Národního divadla, v Paláci Akropolis, Centru současného umění DOX a Veletržním paláci. Narazit zde můžete na přední jména současné scény, jako třeba Jon Hopkins, Nils Frahm, Fennesz, Hauschka či Samuli Kosminen. Během festivalu se uskuteční i křest nového dvojalba české formace Clarinet Factory. Kromě samotné hudby jsou v programu i taneční vystoupení - třeba belgický soubor Mossoux-Bonté nebo domácí Tantehorse, kteří se spojí s dark-jazzovým německým kvartetem Bohren & Der Club of Gore. Multimediální celek pak doplní projekce filmů v Biu Oko. Festival Spectaculare pořádá Palác Akropolis a navazuje tak na úspěšnou koncertní sérii Music Infinity.

 

{youtube}QwXWeIvcyIw{/youtube}

 

„Název přehlídky odkazuje k tomu, že všechna vystoupení bude doprovázet výrazná vizuální složka – projekce, VJing nebo videomapping,“ říká dramaturg festivalu Josef Sedloň, který stojí i za projektem Music Infinity. „Festival Spectaculare je přirozeným vyústěním této koncertní série, završením našeho osmiletého snažení. Připravujeme jej pro diváky, které zajímá současný hudební vývoj, co je právě teď aktuální ve světě a také přesahy do budoucnosti,“ doplňuje Sedloň. 

Festival Spectaculare - program:

20. 1., Nová scéna Národního divadla - zahájení
Cie Mossoux-Bonté (BE): Les buveuses de café
Clarinet Factory (CZ) + Christopher Willits (US)

27. 1., Centrum současného umění DOX
Fennesz (AT) + VJ Jon Wozencroft (GB)
Marsen Jules (DE) + VJ Anders Weberg (SE)

28. 1., Centrum současného umění DOX
bvdub (US)
Rafael Anton Irisarri (US)

29. 1., Veletržní palác – Národní galerie
Bohren & Der Club of Gore (DE) + Tantehorse: physical mime theatre (CZ)

30. 1., Palác Akropolis
Jon Hopkins (GB)
Frederic Robinson (CH)

31. 1., Palác Akropolis
Nils Frahm (DE)
Hauschka (DE) + Samuli Kosminen (FI)

Přesný program i další podrobnosti najdete na www.spectaculare.cz.

V Paláci Akropolis také můžete už nyní zakoupit vstupenky, stejně tak i v síti TicketPro. V den akce je budete moct zakoupit také v Centru současného umění DOX, ve Veletržním paláci nebo na Nové scéně.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>