Vytisknout tuto stránku

Vypsaná FiXa, Mňága a Žďorp a Staropramen spojí své nejlepší formy

Vstup při registraci zdarma, devět druhů piva po desetikoruně, skvělá hudba, zábavný doprovodný program. Přesně v tomto stylu bude slavit Staropramen. Hlavním aktérem bude nová láhev a nejlepší forma pivovaru.

Frontmani kapel Vypsaná fiXa a Mňága a Žďorp, Michal Mereda a Petr Fiala Frontmani kapel Vypsaná fiXa a Mňága a Žďorp, Michal Mereda a Petr Fiala Eva Makovská/Musicweb.cz

Celodenní akce Staropramenu s názvem Párty v nejlepší formě vypukne již v sobotu 21. dubna ve 14 hodin v areálu pivovaru na pražském Smíchově (vstup z ulice Svornosti). Patří-li pivní mok mezi vaše oblíbené tekutiny, nesmíte v pivovaru chybět. Pro návštěvníky bude připravena nejen ochutnávka piv, ale příchozí se budou moci dozvědět také mnohé o historii či výrobě piva. Na akčnější nátury bude čekat obchodní sládek, který s nimi absolvuje pivní školu. Návštěvníci jistě ocení také mnoho dovednostních soutěží.

Pivovar Staropramen uvařil první várku zlatého pokladu 1. května roku 1871. Za 141 let se stal druhým největším českým pivovarem se šestnáctiprocentním podílem na trhu. Až dnes ale pivovar dosáhl své nejlepší formy. Produkty jako Staropramen nefiltrovaný a Staropramen Lemon ještě doplnila nová láhev. „Řekli jsme si, že naši nejlepší formu musíme oslavit s našimi fanoušky, kamarády, přáteli,“ uvedl Jan Vošta, event&sponsorship manager společnosti Pivovary Staropramen a.s.

2012 04_17_01_tiskova-konference-staropramen
Celá kampaň týkající se oslav probíhá digitálně, především prostřednictvím sociální sítě Facebook. Staropramen rozeslal pozvánky. Na pozvaných tedy již je jen potvrdit svou účast. Kdo tak učiní, bude moci do areálu pivovaru vstoupit bez poplatku a navíc získá zdarma také dva kousky jím vybraného piva. „Pozvali jsme si na párty lidi a jak už to tak bývá, postaráme se o ně. Bude muzika, bude pivko, bude jídlo,“ řekl Jan Vošta.

Akce je opřena o tři základní pilíře. Prvním z nich je pivo a pivovar. Návštěvníci budou moci degustovat i vyzvídat něco z historie. Staropramen bude rozlévat a čepovat devět druhů piv. Čepované bude zastupovat Staropramen Světlý, 11, Ležák, Granát, Nefiltrovaný, Černý. Za láhve budou bojovat Cool Lemon a Cool Grep. Každý z druhů bude podáván za symbolických 10 Kč. Navíc bude v prostorách pivovaru také Cool Lemon Bar, kde se budou míchat koktejly.

Dokaž, že jsi ve formě

Druhým nosným pilířem je zábava, jež se celá bude točit kolem hesla: Dokaž, že jsi ve formě. Již zmíněný doprovodný program bude reprezentován výčepem, stolním fotbálkem, šipkami, air hockeyem, siloměry, Xboxy nebo Wíčky. V jedné z místností bude probíhat také klasická pivovarská škola, díky níž budou příchozí moci prožít den v kůži výčepního. Roznášení a točení piva již pro nikoho více nebude španělskou vesnicí.

2012 04_17_02_mardi

Poprvé v historii se také pro oči návštěvníků otevře Paspův sál, který se nachází ve staré budově pivovaru a pojme přibližně tři sta lidí. Josef Paspa byl slavným sládkem staropramenského pivovaru, který přispěl k rozvoji pivovaru ve 30. letech 20. století.

Celé slavnosti vyvrcholí koncerty, které naplňují potřeby třetího pilíře. V 16 hodin se na pódiu objeví Vypsaná fiXa společně s Mňágou a Žďorp. Jejich vystoupení ale bude poněkud netradiční. „My jsme dostali takový nápad, že bychom navzájem zpracovali svoje vlastní písně. V průběhu naší existence se neustále pohybujeme v takové Kolalokově limonádě – pořád jezdíme po koncertech, ti samí lidé, mění se jen pódia a místa. Takže chvíle strávené se spřátelenou Mňágou jsou pro nás oživením. A je to i výzva zpracovat nějakým způsobem písničky, na kterých celá naše kapela vyrůstala. Ale mysleli jsme si, že to bude jednodušší,“ nechal se slyšet frontman kapely Vypsaná fiXa, Márdi.

Každá z kapel zahraje pět písní od druhého seskupení. Dojde však také na deset společných kousků, při kterých se na pódiu objeví většina muzikantů z obou kapel najednou. „Většinu skladeb od FiXy znám, ale někteří hudebníci z Mňágy je neznají. A musím říct, že zírali, jak je to dobré,“ prohlásil zpěvák Mňágy a Žďorp, Petr Fiala. Tento týden se kapely dokonce scházejí a soustředí všechen svůj hudební um do zkušebny, aby jejich vystoupení nebylo ponecháno náhodě.

Přečtěte si také rozhovor s Petrem Fialou o nové kompilaci Dáreček

2012 04_17_03_petr-fiala

Fixácké kousky Mažoretka, Potápěči, Odvážný mladý muž, Štěstí Jimiho Dixona a Letadlo příchozí uslyší z nástrojů a úst Mňágy. Mňága nedávno vydala kompilaci Dáreček, na které se objevují jejich písně nazpívané jinými interprety. Kapela si tak mohla také vyzkoušet, jaké to je, udělat cover verzi známých hitů. Naopak FiXa se bude prát s Nagasaki-Hirošima nebo Cesta je cíl. Největším problémem pro obě kapely je saxofon, který má jen Mňága. Vypsaná fiXa se ho tedy musí pokusit nahradit, což dostal za úkol kytarista Mejla. „Vzniká z toho dost bizarních zvuků. Jsem zvědavý, jestli ty skladby potom někdo vůbec pozná,“ zapochyboval Márdi.

V 19 hodin se na pódiu objeví také britská kapela The Feud. Po ní ještě přijde jedno hudební překvapení, jehož odtajnění se dočkáme až v sobotu ráno.

Akci provází také velice zajímavá sázka. Jan Vošta se se svými dvěma kolegy vsadil, že v sobotu přijdou tři tisíce lidí. Pokud tomu tak nebude, bude po celý rok svým kolegům platit pivo k obědu. Pokud číslo tři tisíce padne, bude tomu naopak a pivo bez placení si bude vychutnávat Jan Vošta. Na čí stranu se přikloníte?

Další informace

  • Název akce: Staropramen Párty v nejlepší formě
  • Datum: sobota, 21 duben 2012
  • Místo: areál pivovaru SmíchovPraha
  • Cena: zdarma (při registraci)
Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová