Waltari a Support Lesbiens již v listopadu společně

Unikátní spojení koncertního turné kapel rozdílných stylů i národností pro vás chystají finští Waltari a čeští Support Lesbiens na závěr tohoto roku.

Waltari Waltari Zdroj: pořadatel koncertu

Možná budete překvapeni, ale obě kapely spolu již na jednom pódiu hrály, a to dokonce před neuvěřitelnými dvaceti lety! Stalo se tak na pražském festivalu Cross Town Traffic. Obě party za tu dobu zaznamenaly personální změny, Supporti dokonce kromě kapelníka Hynka Tomana obměnili komplet sestavu. I u Waltari spatříme nové mladičké tváře, zpěvák Kärtsy Hatakka však svými oranžovo-růžovými vlasy kapele dominuje stále. Jejich styl je v podstatě nezařaditelný do jisté hudební škatulky, míchají různé styly od punku, rocku či heavy metalu přes pop až po techno. Procestovali prakticky celý svět, vydali bezmála dvacet alb a nyní dokončují další, které by mělo v celé Evropě vyjít na začátku příštího roku. U nás mají širokou posluchačskou základnu, neboť zde nejen často koncertují, ale i spolupracují s některými našimi hudebníky (Wohnout, Lenka Dusilová). Ještě než se rozjedou na společné turné se Supportama by měl být zveřejněn první singl z nové desky jako ochutnávka.

Proč společné turné vysvětluje Hynek Toman: „Waltari znám přes dvacet let, a i když byli vždy tvrdší kapelou než my, líbilo se mi, jak mají stylově široký záběr. Myšlenku společného turné podpořilo i setkání s jejich klávesistou, který se přišel podívat na křest naší poslední desky".
Nedávno Supporti křtili opět, tentokrát videoklip nejúspěšnější skladby z poslední desky Leave A Message +420 602 30 30 35. K názvu písně Love Is Nonsense zvolili opravdu netradiční místo křtu - luxusní butik s erotickými potřebami.

Na společném turné, které startuje 15. listopadu v Pardubicích, Supporti v novém složení zahrají především skladby z nové desky, ale jistě je doplní o největší hitovky své éry, neboť bez nich by to určitě nebylo ono. I u Waltari se dá předpokládat, že zahrají něco ze svých novinek a doplní starými peckami, jak bývá zvykem.
Pro nedočkavé příznivce kapely Support Lesbiens máme ještě jeden tip: v pražském klubu Retro Music Hall se chystá akustický koncert pořádaný televizí Óčko - G2 acustic stage. Zde spolu se Supporty bez řízných elektrických kytar zahrají i další zajímaví hosté, celé představení bude zaznamenáno a na začátku listopadu vydáno na CD a DVD.


Waltari a Support Lesbiens TOUR 2014:

15.11. Pardubice - ABC Klub
16.11. Písek - KD Písek
17.11. Zlín - Masters of Rock café
18.11. Praha - Rock Café
21.11. Most - KD Meduza
28.11. Karlovy Vary - Lidový dům
  3.12. Ostrava - DK Akord
  


 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář