Walter Trout plánuje dvě české zastávky

Walter Trout je považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Po několika letech se opět vrací do České republiky, kde chystá odehrát hned dva koncerty - jeden v Čechách a druhý na Moravě.

Walter Trout při olomouckém koncertě 15. 7. 2016 Walter Trout při olomouckém koncertě 15. 7. 2016 Foto: Zbyněk Zácha/musicweb.cz

Dnes osmašedesátiletý hudebník Walter Trout má za sebou sáhodlouhou kariéru, během níž vydal nespočet desek, spolupracoval například s kapelou Johna Mayalla The Bluesbreakers a působil ve skupině country-bluesového kytaristy Johna Lee Hookera. Na konci osmdesátých let založil vlastní kapelu Walter Trout Band, se kterou následně sklízel úspěch v Evropě. Na konci devadesátých let začal hojně vydávat desky s kapelou Walter Trout and the Free Radicals a koncertoval v dalších letech především v Severní Americe, Evropě a v Indii. Album Luther's Blues bylo nominováno v roce 2014 na Blues Music Award v kategorii nejlepší blues-rockové album roku.

Ikonický blues-rockový kytarista, na sebe opět upoutal pozornost na začátku tohoto roku, kdy vydal nové album Survivor's Blues. Během jeho úctyhodné kariéry je toto album již pětadvacáté a jedná se o výjimečný počin, stejně jako je Walter Trout výjimečným umělcem, přestože na něm nenajdete jedinou autorskou věc. Vydal ho jako poctu starší a temnější bluesové hudbě, jejíž cover verze se zase tak moc často nevydávají.

I název tohoto titulu nese hlubší význam, a to vzhledem k Troutově životním zkušenostem, kdy v roce 2015 dokázal zvítězit nad závažným onemocněním za podpory svých fanoušků. Hudebník se dlouhodobě potýkal se závažnými zdravotními problémy. Prošel si velmi těžkým obdobím, kdy čekal na transplantaci jater a ani jeho rodina netušila, jak vše nakonec dopadne. Sice stál na pokraji smrti, ale statečně bojoval a nakonec se tehdy přihlásil s deskou nazvanou The Blues Come Callin', která je naopak doslova nabitá životem, ale inspirovaná právě touto životní zkouškou.

 

 

I jeho návrat byl impozantní. Hned rok poté, co mu byla úspěšně transplantována játra, získal dvě hudební ceny. Trout byl oceněn Blues Music Award za skladbu Gonna Live Again a za album Battle Scars jako Rock Blues album roku. V květnu roku 2020 budou mít příznivci tohoto umělce, kterého The Los Angeles Times kdysi označilo za "strhujícího, gladiátorského kytaristu, kterého přesně popisuje termín 'kytarový hrdina´," možnost zažít opět naživo a v plné síle, a to hned na dvou místech.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Hned zkraje května, přesněji 2. května, zahraje v Uherském Brodě a v 4. května poté v Lucerna Music Baru v Praze. Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejní síti Goout. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář