WWW odstartují týdenní oslavy BE TWENTY v Roxy

Je to skoro k nevíře, ale pražský klub Roxy oslaví již dvacáté narozeniny. U této příležitosti proběhne od 15. do 21. října v Roxy a NoD maraton hudby, divadla a performancí nazvaný BE TWENTY. Akce tohoto formátu si žádá také velkolepé zahájení. O to se v pondělí 15. října postará kultovní skupina WWW.

WWW WWW Zdroj: munimedia.cz

WWW. Legenda, která vznikla na počátku 90. let v Praze a soustředila kolem sebe první fanoušky hip-hopové kultury, svým alternativním a vysoce experimentálním přístupem však tuto škatulku dalece přesáhla. Díky elektronickým a industriálním prvkům a (v rámci žánru dosti nezvykle) uměleckým a imaginativním textům tvoří něco na české scéně dodnes zcela jedinečného.

Tvůrce hudby Ondřej Anděra alias Sifon a textař Lubomír Typlt odehráli v 90. letech řádku koncertů, k vydání debutového alba Neurobeat však došlo až v roce 2006. Na něm WWW se zpěvačkou Milesou valí posluchačům do hlavy nemilosrdné beaty a pochmurnou atmosféru podtrženou dekadentními texty úsečně recitovanými či vykřikovanými Sifonem. Jak je již možná patrné, nejedná se o hudbu přístupnou masám, někteří její hutnost a neúprosnost jednoduše neustojí. Dá se také říci, že díky WWW existuje na české scéně alternativní a experimentální forma hip-hopu, která může fatálně zasáhnout i neposluchače tohoto žánru.

 

 

Druhá, neméně úspěšná deska Tanec sekyr, vyšla v roce 2009. Podobně jako její předchůdkyně obsahuje spoustu optimistických poselství typu karamel je cukr, co se už neuzdraví nebo láska je jako mor, nikdy nevíš, kdy znovu propukne. Na třetí desce nyní formace pracuje a právě kolem ní se bude točit pondělní koncert. Pro první den oslav chystají WWW představení nových písní v rámci speciální audiovizuální show, ke které byli přizváni David Vrbík a Vladimir 518.

Volba skupiny, která týdenní oslavy BE TWENTY zahájí, nebyla náhodná. „Historie WWW je s Roxy zásadně propojena a po klubu dodnes bloudí mnoho odrazů tvůrčí minulosti WWW,“ nechal se slyšet Sifon. Kromě jejich vystoupení se během pondělního programu rovněž chystá tuzemská premiéra německého DJe a producenta Boys Noize, kterému budou krýt záda domácí DJs Smack a Tvyks.

Další gratulanti ve frontě

K dalším interpretům, kteří klubu v průběhu týdne pogratulují k narozeninám, budou patřit One Night Only (16. října), Charlie Straight (17. října), Stereo MCs (18. října) nebo Layo & Bushwacka! (19. října). V sobotu 20. října vystoupí Andy C a oslavy zakončí v neděli 21. října Alex Clare. Vstupenky na pondělní zahajovací koncert lze zakoupit v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 330 korun + poplatky nebo v Café NoD (v patře nad Roxy) bez poplatků, na místě bude cena 400 korun.

Přehled

 • Název akce: WWW v Roxy
 • Datum: pondělí, 15 říjen 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: od 330 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

 • Australští Airbourne chystají nové album a zastávku v Praze

  Že pracují na své páté studiovce, ohlásili Airbourne už někdy v březnu. Až dnes ale zveřejnili očekávané podrobnosti. Světové turné na podporu desky naši zemi nevynechá.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.