Čerstvý vítr z prérie – 6 kovbojů dneška do vašich sluchátek Doporučený

Minulý rok zamávala dvojice jejích intimních alb Folklore a evermore světovými žebříčky i názory kritiků. Taylor Swift navrátila do mainstreamového hudebního éteru důvěrný, folkem a indie ovlivněný zvuk, představující antitezi k aktuálnímu comebacku disca, který novodobou společnost od konce 70. let opakovaně provází počátky těžkých časů.

Vánoční písně v tak trochu jiném kabátu Doporučený

Existují v různých verzích. V tomto výběru se pokusím Vám vybrat nějaké méně tradiční a přesto chytlavé a originální vánoční písně.

Trochu jiné svátky: Vánoce 1914 inspirovaly mnoho hudebníků Doporučený

Štědrý den je jedním z mála dní v roce, kdy se sejde celá rodina a sváteční atmosféra ovládne všechny přítomné. Zimní svátky míru ale ne každý může trávit v rodinném kruhu v teple domova. Otočme pomyslné stránky knihy o hodně let nazpět a vraťme se v historii. Před skoro sto lety ještě stále probíhala první světová válka. V zákopech bojovali, strádali a umírali vojáci v podmínkách, které si dnes ani v nejmenším nedokážeme představit. Pojďme si připomenou událost, která i válečné dny na několik chvil zpříjemnila. 

Nejlepší rockové a metalové koledy pro hlučné Vánoce Doporučený

Ať už máte vánoční svátky rádi, anebo jejich průběh prožíváte podobně jako zelený skřítek Grinch, sváteční náladě se nedá uniknout. A pokud vám už z klasických koled hrabe jako Mambě z koled Křečka Mirečka v seriálu Comeback, máme pro vás východisko: seznam nejlepších metalových a rockových vánočních písní. Amon Amarth, Alice Cooper nebo AC/DC jsou totiž skvělou a netradiční volbou namísto ohraných a veselých koled.

Jak na metalové Vánoce? Doporučený

Také vás neustále štvou pořád ty samé koledy dokola? Rok co rok saháte po osvědčených zpracováních těch nejklasičtějších popěvků, protože prostě není jiná volba? V tomto článku si ukážeme, jak ty letošní Vánoce trošičku „přitvrdit“.

Vytvořte si domácí kino, na poslech hudby Doporučený

Pokud chcete sledovat film a zažít úžasné emoce, většina z vás se jednoduše soustředí na kino, kde jsou filmy pravděpodobně nejlépe sledovány. Obrovská obrazovka, vynikající efekty a pohodlné křeslo jsou oblíbené řešení. Na druhou stranu, proč neudělat kino ve své domácnosti?

Co-Metal-20 XXI: Seaway, The Dead Daisies, Accept nebo Sólstafir nabízí nové singly Doporučený

Pravidelný seriál Co-Metal-20 na Musicwebu, který vám v uplynulých měsících přinášel pravidelný týdenní výběr novinek, se nachýlil ke svému konci. Pojďte si spolu s námi užít poslední vybrané aktuality!

Co-Metal-20 XX: You Me At Six, Corey Taylor nebo Sodom se hlásí o slovo s novými singly Doporučený

Dnešní výběr potěší fanoušky rocku, metalcoru nebo doom metalu.

Co-Metal-20 XIX: Vikinský metal, rap rock nebo thrash metal

V dnešním výběru se zaměříme na vikinský metal nebo rap rock. A řeč přijde i na kapely, které se po dlouhých letech hlásí o slovo.

Co-Metal-20 XVII: Killer Be Killed nebo Six Feet Under s novými deskami

Nabízíme další výběr aktualit. Tentokrát jsme si připravili něco pro příznivce klasického rocku nebo heavy metalu.

Co-Metal-20 XVI: The Smashing Pumpkins mají dva nové singly, Escape the Fate složili píseň k filmu Doporučený

Tentokrát jsme v rámci našeho hudebního metalového seriálu zamířili I do rockových.

Co-Metal-20 XV: Carcass, Deftones nebo Surma zveřejnili nové singly

Přinášíme pravidelný výběr hudebních novinek. Tentokrát jsme zabrousili do čistě metalových vod.

Co-Metal-20 XIV: Amaranthe spojili síly s Noorou Louhimo, Evanescence s rockerskou armádou v zádech a Linkin Park slaví výročí Doporučený

Půlka srpna za námi a spolu s ní další výběr aktualit. Minulý týden se toho na hudební scéně událo hodně, co jsme pro vás vybrali tentokrát?